Պետական գույքի կառավարման վարչության պետի գլխին սև ամպեր են կուտակվել. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ի իշխանական աղբյուրների փախանցմամբ՝ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի որդու՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանի գլխին սև, մութ ամպեր են կուտակվել։
«Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ նա ցածր գներով իր մերձավորների է վաճառել կառավարության հայտարարած օպտիմալացման ծրագրի արդյունքում իր ղեկավարած գերատեսչության հաշվեկշռում հայտնված ծառայողական մեքենաները։ Պետգույքի կառավարման վարչության տիրապետության տակ հայտնված գույքը պետք է վաճառվեր աճուրդով։ Դա այդպես էլ եղել է, սակայն աճուրդի մեկնարկային գինն է շատ ցածր եղել, և որոշ դեպքում աճուրդը շատ աննկատ է անցել և մեքենան վաճառվել է հենց մեկնարկային ցածր գնով։  Կառավարության փոփոխությունից հետո այս իրողությունը հայտնվել է Կարեն Կարապետյանի ուշադրության տակ։
Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ վարչապետը, մեղմ ասած, այնքան էլ չի համակրում պետգույքի կառավարման վարչության ղեկավարին, բայց հաշվի առնելով ՀՀԿ-ի «հին գվարդիայի» կարկառուն ներկայացուցիչ Գալուստ Սահակյանի անխուսափելի դժգոհությունը, դեռ ձեռնպահ է մնում, նրան ազատելուց։ Չի բացառվում սակայն, որ նա դա անի առաջիկայում», - գրել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: Над головой начальника управления госимуществом сгущаются тучи
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что над головой сына спикера Национального Собрания Армении Галуста Саакяна, начальника Управления по управлению государственным имуществом Армана Саакяна сгущаются черные тучи.
«Согласно муссируемым слухам, он по низким ценам продал своим близким служебные машины, оказавшиеся на балансе возглавляемого им ведомства в результате объявленной правительством программы оптимизации. Имущество, которое оказалось в распоряжении управления госимуществом, должно было быть продано через аукцион. Именно так и произошло, однако на аукционе стартовая цена была объявлена очень низкой и в ряде случаев аукционы проходили довольно незаметно, посему машины продавались по низкой стартовой цене. После изменений в правительстве произошедшее оказалась в центре внимания Карена Карапетяна.
По некоторым сведениям, премьер, мягко говоря, не очень симпатизирует руководителю управления государственным имуществом, однако учитывая неизбежное недовольство яркого представителя «старой гвардии» Республиканской партии Армении Галуста Саакяна, пока воздерживается от его освобождения. Не исключается, что в ближайшее время он сделает это», - пишет газета.