Երևանի ՀՀԿ տարածքային կազմակերպության աշխատանքները կհամակարգի Տարոն Մարգարյանը. ՀԺ
Երևանի ՀՀԿ տարածքային կազմակերպության աշխատանքները համակարգողի հիմնական թեկնածուն քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն է։ Տեղեկությունը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում հաստատել է ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ  Ռուբեն Թադևոսյանը։
Հիշեցնենք, ՀՀԿ կանոնադրությունը  փոփոխվեց  անցյալ շաբաթ տեղի ունեցած ՀՀԿ համագումարում և վերոնշյալ պոստը նորամուծություն է։ ԳՄ 21 անդամներից մեկը պետք է համակարգի ՀՀԿ՝ Երևան քաղաքի ողջ կառույցների աշխատանքը։ Երևանում ունենք 12 տարածքային, 31 շրջանային և բազմաթիվ սկզբնական կառույցներ, որոնց աշխատանքը համակարգելու է ԳՄ անդամերից մեկը, և, իհարկե, շատ հնարավոր է, որ համակարգողը Տարոն Մարգարյանը լինի»,-ասել է Թադևոսյանը։
Ըստ նրա, Մարգարյանի թեկնածության, նաև ՀՀԿ փոխնախագահների հարցը կորոշվի ՀՀԿ-ի խորհրդի առաջիկա նիստի ժամանակ։

«Айкакан жаманак»: Тарон Маргарян будет координировать работу ереванской территориальной структуры РПА
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что мэр Еревана Тарон Маргарян является основным кандидатом на пост координатора ереванской территориальной организации Республиканской партии Армении. Эту информацию подтвердил изданию председатель оргкомитета РПА Рубен Тадевосян.
«Напомним, на состоявшемся в прошлую субботу съезде РПА в Устав партии были внесены изменения и вышеуказанный пост является нововведением. Один из 21 члена Исполнительного органа РПА должен координировать работу всех структур партии в Ереване. В Ереване имеются 12 территориальных, 31 районных и многочисленные первичные структуры, деятельность которых должен координировать один их членов Исполнительного органа, и конечно, возможно, координатором станет именно Тарон Маргарян», - отмечает издание.
По словам Р.Тадевосяна, кандидатура Тарона Маргаряна, а также вопрос заместителей председателя Республиканской партии Армении будут решены на предстоящем заседании совета РПА.