Սիրիայի կառավարական զորքերն ազատագրել են արևելյան Հալեպի 60 տոկոսը
Սիրիական բանակը՝ ժողովրդական աշխարհազորի աջակցությամբ, ազատագրել է Հալեպի արևելյան մասի 60 տոկոսը, որն իրենց ձեռքում էին պահում զինյալները, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով  «Ալ Մասդար» արաբական հրատարակությանը:
Նրա տվյալով՝ քաղաքի հյուսիսային մասում ջիհադականների պաշտպանությունը ճեղքելուց մեկ շաբաթ անց Սիրիայի կառավարական զորքերն սկսել են Հալեպի ազատագրման գործողության երկրորդ փուլը:
Վերջին մի քանի օրվա ընթացքում կառավարական զորքերն ազատագրել են Քարմ ալ Ջազմաթի, Քարմ աթ Թարաբ, Դարեթ-Ավադ, Քարմ ալ Մայսար, Քարմ աթ Թահան, Քարմ ալ Քաթերջի, Թարիք ալ Բաբ և Հալվանիա թաղամասերը՝ զինյալներին գրեթե լիովին շրջապատելով Շայեր և Բամ ալ Հադիդ շրջաններում:

Сирийские правительственные войска освободили 60% восточного Алеппо
Сирийская армия при поддержке народного ополчения освободила 60% восточной части Алеппо, которую удерживали боевики, сообщило арабское издание «Аль-Масдар», передает «Интерфакс».
Спустя неделю после прорыва обороны джихадистов в северной части города сирийские правительственные войска начали второй этап операции по освобождению Алеппо.
За несколько последних дней правительственные войска освободили кварталы Карм-аль-Джазмати, Карм-ат-Тарраб, Дарет-Авад, Карм-аль- Майсар, Карм-ат-Тахан, Карм-аль-Катерджи, Тарик-аль-Баб и Хальвания, почти полностью окружив боевиков в районах Шаер и Баб-аль- Хадид.