ՀՀԿ-ում սկսվել է ռեյտինգային ընտրակարգով ցուցակներ կազմելու գործընթացը. ՀԺ
ՀՀԿ-ում սկսվել է  ռեյտինգային ընտրակարգով  ցուցակներ կազմելու  գործընթացը,  և քննարկվում է, թե որ տարածաշրջանում  ում թեկնածությունն է առաջադրվելու։
Ընդ որում, յուրաքանչյուր տարածաշրջանում մի քանի թեկնածություն է առաջադրվելու։
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով՝ Չարենցավանում այդ պարտավորությունը կիսում են  պատգամավոր  Վարդան Այվազյանը,  Կոտայքի նախկին մարզպետ  Կովալենկո Շահգալդյանը  կամ նրա որդին՝  քաղաքապետ  Հակոբ Շահգալդյանը,  և «ՄԻԿՄԵՏԱԼ»  ընկերության սեփականատեր  Միխայիլ Հարությունյանի որդին։
Մ. Հարությունյանը,  հիշեցնենք, Սերժ Սարգսյանի մանկության ընկերն է և ԴԱՀԿ նախկին պետ  Միհրան Պողոսյանի քեռին։  Թերթը փորձել է  այս թեկնածուներից  Կ. Շահգալդյանից պարզել,  թե առաջադրման վերաբերյալ  ինչ քննարկում կամ գործընթաց է սկսվել։

«Айкакан жаманак»: В РПА начался процесс составления списков по рейтинговой системе
В Республиканской партии Армении начался процесс составления списков по рейтинговой система голосования и обсуждаются кандидатуры тех, кто будет баллотироваться в регионах, пишет газета «Айкакан жаманак». При этом, как отмечает издание, в каждом регионе будут выдвинуты несколько кандидатур.
По сведениям издания, в Чаренцаване эти обязательства разделят между собой депутаты Вардан Айвазян, бывший губернатор Котайкской области Коваленко Шахгалдян, или его сын – мэр Акоп Шахгалдян, и сын собственника компании «Микметал» Михаил Арутюнян.
Напомним, Михаил Арутюнян – друг детства Сержа Сарнгсяна и дядя бывшего начальника Службы принудительного исполнения судебных актов Миграна Погосяна. Корреспондент издания попытался уточнить у Коваленко Шахгалдяна, какие обсуждения или процессы проходят в связи с выдвижением. «Очень спешим, я об этом ничего не скажу», - ответил он.