Փաստաբան Սիմոն Ծատուրյանը մահացել է դատական նիստի ընթացքում
Փաստաբան Սիմոն Ծատուրյանը մահացել է Մոսկվայի Տիմիրյազևյան դատարանում ավազակության քրեական գործով ընթացող նիստի ժամանակ, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Քրեական գործի քննության ժամանակ կողմերի բանավեճի փուլում Սիմոն Ծատուրյանն իրեն վատ է զգացել: Նրա համար շտապ օգնություն են կանչել, և բժիշկները կես ժամ փորձել են նրան օգնել, բայց ապարդյուն»,- ասել է դատարանի  մամուլի քարտուղարը:
Բժիշկները պարզել են, որ իրավաբանը մահացել է սրտային անբավարարությունից: Սիմոն Ծատուրյանը Մոսկվայի «Մեժտերիտորիալնայա» փաստաբանների կոլեգիայի անդամ էր, իրավաբանը 66 տարեկան էր: Իր կարիերայի ընթացքում նա մասնակցել է մի քանի աղմկահարույց դատավարությունների, մասնավորապես, ներկայացրել Է տուժածների շահերը 2006 թվականի մայիսին «Մոսկվա - Սոֆրինո» էլեկտրագնացքում 19-ամյա Արթուր Սարդարյանի սպանության գործում:

Адвокат Симон Цатурян умер на заседании суда в Москве
Адвокат Симон Цатурян умер в Тимирязевском суде Москвы во время заседания по уголовному делу о разбое,  передает РИА Новости.
«Во время рассмотрения уголовного дела на стадии прений сторон адвокату Симону Цатуряну стало плохо. Ему вызвали скорую помощь, и медики полчаса пытались ему помочь, однако это не помогло», — сказала пресс-секретарь.
Врачи установили, что юрист умер от сердечной недостаточности. Симон Цатурян входил в состав московской Коллегии адвокатов
«Межтерриториальная», юристу было 66 лет. За время своей карьеры он участвовал в нескольких громких процессах, в частности, представлял интересы потерпевших в деле об убийстве 19-летнего Артура Сардаряна в электричке «Москва — Софрино» в мае 2006 года.