ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է,  որ ժամը 09:30-ի դրությամբ Վարդենիսի, Մարտունու, Վայքի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրու տարածաշրջանների ճանապարհներին և Վարդենյաց  լեռնանցքում ձյուն է տեղում:
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է մերկասառույցի և մառախուղի պատճառով (տեսանելիությունը՝  50-80 մ):
Նշված ճանապարհները սպասարկող ճանապարհաշինական ընկերություններն իրականացնում են շուրջօրյա հսկողություն և կատարում մաքրման ու աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը Վրաստանի ճանապարհային  դեպարտամենտից տեղեկացնում են, որ Ստեփանցմինդա-Լարս  ավտոճանապարհը  դեկտեմբերի  6-ին բաց է միայն  մարդատար ավտոմեքենաների համար:

Из-за гололеда, снега и тумана в Армении есть труднопроходимые автодороги
Сегодня, 6 декабря, по состоянию на 09:30, дороги на территории Армении в основном проходимы. Об этом сообщает пресс-служба министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
Труднопроходимы автодороги Сотк-Карвачар, Сараван-Зангер, Ноемберян-Иджеван, серпантины Дилижана и перевал Варденяц.
На межобщинных автодорогах Сюникской области, серпантинах Дилижана, дорогах Апаран-Арагац, Ванадзор-Дилижан, Ванадзор-Алаверди, Спитак-Ванадзор, Иджеван-Ноемберян, Зангер-Сараван местами образовался гололед.
В городах Варденис, Чамбарак, Мартуни Гегаркуникской области, в Вайоцдзорской и Сюникской областях, на автодороге Сараван-Зангер наблюдаются осадки в виде снега.
На перевале Варденяц и на дороге Сараван-Зангер наблюдается туман.
Согласно полученным из департамента ЧС МВД Грузии данным, пропускной пункт «Верхний Ларс» открыт для пассажирских автомобилей – при использовании колесных цепей противоскольжения.