ԵՏՀ նախագահը ինտեգրացիայի խորացման մի շարք առաջարկներ է ներկայացրել Պուտինին
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին առաջարկել է քննարկել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում ինտեգրացման խորացման մի շարք գաղափարներ, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստում պատրաստվել են շուրջ 25 հարցեր, և դրանք բոլորն էլ շատ լուրջ ներուժ են բովանդակում, այդ թվում՝ մեր երկրների տնտեսական աճի խթանման համար», - ասել է նա՝ խոստանալով ՌԴ նախագահին ներկայացրել «մի քանի սկզբունքային հարցեր, որոնք կարող են խթանել ինտեգրացման խորացումը»:
Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Պուտինին այն ուշադրության համար, որը նա ցուցաբերում է Եվրասիական տնտեսական միության և այդ միավորման մասնակիցների միջև ինտեգրացման խորացման նկատմամբ:

Глава ЕЭК представил Путину идеи по углублению интеграции
Председатель ЕЭК Тигран Саркисян предложил президенту РФ Владимиру Путину обсудить ряд идей по углублению интеграции в рамках Евразийского экономического союза, сообщает ТАСС.
«У нас на заседании высшего экономического совет а подгот овлены порядка 25 вопросов, и они все содержат в себе очень серьезный пот енциал, в т ом числе и для ст имулирования экономического рост а наших ст ран», - сказал он, пообещав представить президенту РФ «несколько принципиальных вопросов, которые могут простимулировать углубление интеграции».
Саркисян поблагодарил Путин за то внимание, которое он оказывает Евразийскому экономическому союз и углублению интеграции между участниками этого объединения.