Թշնամին հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է 1000-ից ավելի կրակոց
Դեկտեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 65 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է 1000-ից ավելի կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնագծի արևելյան /Ակնա/ հատվածում:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ /54 կրակոց/, իսկ հարավարևելյան /Մարտունի/ պաշտպանական ուղղությամբ` հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ /4 արկ/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և վստահորեն շարունակել իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов
В ночь с 8 на 9 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим перемирия около 65 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов. Наиболее интенсивные нарушения ВС Азербайджана режима перемирия зарегистрированы в восточном направлении линии соприкосновения (Акна).
Помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки (54 выстрела), а в юго-восточном направлении линии соприкосновения войск (Мартуни) – автоматический станковый гранатомет (4 снаряда).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу», – говорится в сообщении.