Մադուրոն Բրազիլիայի նախագահին անվանել է վարձու մարդասպան
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն իր բրազիլացի գործընկեր Միշել Տեմերին անվանել է վարձու մարդասպան, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Այն, ինչ Բրազիլիայում անում է Միշել Տեմերը, նույնիսկ Պինոչետը չի արել Չիլիում։ Բրազիլիայում այդ վարձու մարդասպանը սոցիալական հանցագործություններ է կատարում մեր եղբայր ժողովրդի դեմ», - հայտարարել է Մադուրոն՝ Կարակասում միջոցառման ժամանակ։
Մադուրոյի կարծիքով՝ Տեմերը փորձում է Բրազիլիայի ժողովրդից խլել սոցիալական այն ձեռքբերումները, որոնք ձեռք են բերվել ձախերի՝ Ինասիու Լուլա դե Սիլվայի և Դիլմա Ռուսեֆֆի կառավարման օրոք:

Глава Венесуэлы назвал своего бразильского коллегу наемным убийцей
Президент Венесуэлы Николас Мадуро в четверг назвал своего бразильского коллегу Мишела Темера наемным убийцей, передает РИА Новости.
«То, что делает в Бразилии Мишел Темер, этого даже Пиночет в Чили не делал, в Бразилии совершается социальное преступление против нашего братского народа этим наемным убийцей Мишелом Темером», — завил Мадуро в эфире государственного телевидения в ходе мероприятия в Каракасе.
По мнению Мадуро, Темер пытается отобрать у народа Бразилии те социальные завоевания, которые ему были даны за время правления левых правительств Инасиу Лулы да Силвы и Дилмы Роуссефф.