ԱՄՆ ՌՕՈՒ-ն սխալմամբ հարված է հասցրել Մոսուլին. Կա մոտ 90 զոհ
Իրաքյան Մոսուլում ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի սխալ հարվածի զոհն է դարձել մոտ 90 մարդ, ևս 100-ը վնասվածներ են ստացել,  հայտնում են տեղական ԶԼՄ-ը՝ հղում անելով իրաքյան բանակի շտաբի աղբյուրին, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորումից  Մոսուլի ազատագրման գործողությունը շարունակվում է հոկտեմբերի 17-ից, դրան մասնակցում են իրաքցի զինվորականները, քրդական ուժերը, աշխարհազորը և ԱՄՆ-ի գլխավորած միջազգային կոալիցիան։
Factiniraq պորտալի տեղեկություններով՝ ԱՄՆ-ի օդուժի սխալ հարվածի պատճառով վնասվել է նաև իրաքյան բանակի ռազմական տեխնիկան, զինվորականները ստիպված են եղել նահանջել շրջանից, որտեղ գտնվել են։

В Мосуле при ошибочном ударе ВВС США погибли почти 90 иракских военных
Жертвами ошибочного удара ВВС США в Мосуле стали около 90 человек, 100 получили ранения, сообщают местные СМИ со ссылкой на источник в штабе иракской армии, передает РИА Новости.
Операция по освобождению Мосула от группировки «Исламское государств» (ИГ, запрещена в РФ) продолжается с 17 октября, в ней участвуют иракские военные, курдские силы, ополчение и ВВС международной коалиции во главе с США.
По данным портала Factiniraq, из-за ошибочного удара ВВС США также пострадала военная техника иракской армии, военным пришлось отступить из района, в котором они находились.