ՌԴ ԱԳՆ. Թուրքիայում ՌԴ դեսպանին սպանել են (Տեսասնյութ)
Թուրքիայում Ռուսաստանի դեսպան Անդրեյ Կառլովը մահացել է հիվանդանոցում, ուր տեղափոխվել էր հարձակման հետևանքով, հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Ռուսաստանի դեսպանը այն վայրից, որտեղ ստացել է վիրավորումը, հոսպիտալացվել է Թուրքիայի բժշկական հաստատություններից մեկում», - լրագրողներին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Մենք ստուգել ենք, մենք կապի մեջ ենք բոլոր թուրք պաշտոնյաների, իրավապահ մարմինների հետ: Երբ կլինի հավաստի տեղեկություն, մենք  անմիջապես կմեկնաբանենք և կհաղորդենք», - ավելացրել է նա:

Посол РФ в Турции Карлов скончался от полученных ранений (Видео)
Посол РФ в Турции Карлов скончался от полученных ранений, сообщила  официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
Ранее сообщалось, что посол России в Турции Андрей Карлов госпитализирован.
"Посол РФ направлен в медицинское учреждение Турции с того места, где ему было нанесено ранение", - сказала журналистам в понедельник вечером официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Мы проверяем, находимся в контакте мо всеми официальными лицами Турции, правоохранительными органами. Как только будет проверенная информация, мы обязательно ее прокомментируем и сообщим", - добавила она.