Թուրքիայից Ռուսաստան բանջարեղենի ներմուծման արգելքը հանելու հարցը ձգձգվում է
Թուրքիայից Ռուսաստան որոշ բանջարեղենի ներմուծման արգելքը հանելու հարցը դեռևս ձգձգվում է, ասել է Ռոսսելխոզնադզորի ղեկավար Սերգեյ Դանկվերտը, փոխանցում է «Интерфакс»–ը։
«Մեր շուկան բացելու մասին որոշումը ձգձգվում է այն պատճառով, որ դեռևս չենք գտել Թուրքիայի կոնկրետ ձեռնարկություններից բանջարեղենի մատակարարման մեխանիզմը»,– ասել է նա։
Ս. Դանկվերտի խոսքով՝ Ռոսսելխոզնադզորը ցանկանում է մինչև վերջ հասկանալ, թե ինչպես են ֆիքսվելու կոնկրետ ձեռնարկություններից մատակարարումների ծավալները, քանի որ ներկայումս նման մեխանիզմ չկա։

Снятие запрета на ввоз в Россию некоторых овощей из Турции пока откладывается
Снятие запрета на ввоз в Россию некоторых овощей из Турции пока откладывается, сообщил руководитель Россельхознадзора Сергей Данкверт сообщил сообщает «Интерфакс».
«Решение об открытии нашего рынка затягивается в связи с тем, что мы пока не нашли механизм фиксирования поставок овощей с конкретных предприятий Турции», — отметил он.
По его словам, Россельхознадзор хочет до конца разобраться с турецкими коллегами, каким образом будут фиксироваться объемы поставок с конкретных предприятий, так как в настоящее время механизма фиксации нет.