Կարեն Կարապետյանին հինգ ամիս է՝ չի հաջողվում կոտրել բանանի մենաշնորհը, «Ելք» դաշինքը դա կանի 47 րոպեում. Նիկոլ Փաշինյան
21/01/2017 14:15
ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հպարտ է «Ելք» դաշինքով, որ հանուն Հայաստանի Հանրապետության կարողացան կանգնել իրար կողքի:
«Ես հպարտ եմ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությամբ, ես հպարտ եմ «Հանրապետություն» կուսակցությամբ, ես հպարտ եմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությամբ, մենք բոլորս հպարտ ենք իրարով», - «Ելք» դաշինքի անդրանիկ համաժողովի ժամանակ հայտարարեց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը շեշտեց՝ ապրիլի ընտրություններին հայ ժողովուրդը իրենցով հաղթելու իրական հնարավորություն ունի:
«Մեր խնդիրն է, որ մենք մեր համախոհներին, Հայաստանի ժողովրդին օգնենք հասկանալու՝ որ չկա ավելի զորեղ ուժ, քան իրենք են, որ չկա ավելի զորեղ ուժ, քան իրենց քաղաքական կամքը, քան իրենց քաղաքական ընտրությունը ու մենք այստեղ ենք որպես երաշխավոր, որ ի կատար ենք ածելու ՀՀ քաղաքացիների կայացրած այն որոշումը, որով նրանք կընտրեն ընտրությունը, փոփոխությունը, հաղթանակը», - ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ եկել է ժամանակը Հայաստանի քաղաքացիներին ցույց տալու, որ եկել է ժամանակը փակելու կոռումպացված Հայաստանի էջը ու բացելու լուսավոր Հայաստանի էջը:
«Եկել է ժամանակը փակելու խնամի, ծանոթ, բարեկամով Հայաստանի էջը ու բացելու քաղաքացիական Հայաստանի էջը, եկել է ժամանակը փակելու խմբապետական Հայաստանի էջը ու բացելու Հայաստանի Հանրապետության էջը, որտեղ ամեն ոք իրեն լիարժեք ու բաժնետեր է զգում իր հայրենիքում», - նշեց նա:
ՔՊ վարչության անդամը շեշտեց՝ ստեղծելու են այնպիսի Հայաստան, որտեղ վերադառնում են, ոչ թե փախնում:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին չորս-հինգ ամիս է՝ չի հաջողվում կոտրել բանանի մենաշնորհը, բայց «Ելք» դաշինքին դրա համար անհրաժեշտ է լինելու ընդամենը 47 րոպե:
«Ես բացարձակապես չեմ հավատում այն իշխանությանը, այն էլիտային, որը խոսում է, թե Ղարաբաղի հարցի հայանպաստ լուծում է բերելու ու ամեն տարի հարյուր հազարներով դատարկում է Հայաստանը՝ մարդկանց ստիպելով հեռանալ Հայաստանից, ես չեմ հավատում փոխզիջումների մասին այն խոսակցություններին, որոնք հաշվի չեն առնում մի բան ՝ Ադրբեջանը 7 միլիարդի զենք է առել, որ փոխզիջման գնա՞, իհարկե ոչ», - նշեց Ն. Փաշինյանը:
Նա շեշտեց՝ Հայաստանի Հանրապետությունը պետք է գոյություն ունենա հավիտյան, հայկական պետականությունը ավարտ չի ունենալու:
«Մենք ունենք բարձր քաղաքացիական ու քաղաքական գիտակցությամբ հանրություն: Կեցցե Հայաստանի Հանրապետությունը, կեցցե «Ելք» դաշինքը, կեցցե գարունը, որ գալու է երկու ամսից», - հավելեց նա:

Карену Карапетяну уже пять месяцев не удается покончить с монополией, блок «Елк» сделает это за 47 минут – Никол Пашинян
21/01/2017 16:17
Депутат парламента Армении Никол Пашинян гордится тем, что во имя Республики Армения политические силы сумели объединиться и сформировать блок «Елк» (Выход).
«Я горжусь партией "Светлая Армения", я горжусь партией "Республика", я горжусь партией "Гражданский договор", мы все гордимся друг другом», - заявил Никол Пашинян, выступая на первом съезде блока.
Никол Пашинян отметил, что на парламентских выборах в апреле армянский народ имеет реальную возможность одержать победу вместе с ними.
«Наша задача в том, чтобы помочь нашим сторонникам, народу Армении понять, что нет более мощной силы, чем их политическая воля, чем их политический выбор и мы здесь в качестве гаранта, что реализуем принятое гражданами РА решение, которое будет в пользу выборов, изменений и победы», - сказал он.
Никол Пашинян заявил, что пришло время показать гражданам Республики Армения, что настала пора закрыть страницу коррумпированной Армении и открыть страницу светлой Армении.
«Настала пора закрыть страницу Армении, где царят родственные и кумовские связи, и открыть страницу гражданской Армении, в которой каждый человек будет чувствовать себя полноценным гражданином. Мы должны суметь создать такую Армению, в которую возвращаются, а не убегают», - сказал Пашинян.
Никол Пашинян отметил, что премьер-министр Армении Карен Карапетян уже четыре-пять месяцев не может покончить с монополией на бананы, но блоку «Елк» понадобится для этого всего 47 минут.
«Я совершенно не верю той власти, той элите, которая заявляет о том, будто добется решения карабахского конфликта в пользу Армении и каждый год опустошает Армению на сто тысяч, заставляя людей покидать Армению. Я не верю тем разговорам о компромиссах, которые не учитывают одно – Азербайджан приобрел оружие на 7 миллиардов и пойдет на уступки, конечно, нет», - отметил Пашинян.
Он подчеркнул, что Армении нужно общество с высоким общественным и гражданским сознанием, Республика Армения будет во все времена и армянская государственность – существовать вечно.