ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Գլեդիս Բերեջիկլյանին՝ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ
23/01/2017 17:59
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գլեդիս Բերեջիկլյանին՝ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի տիկին Բերեջիկլյան,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Ողջունելի է, որ Ավստրալիայի հայ համայնքը, ակտիվ ներգրավված լինելով երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում, իր ուրույն նպաստն է բերում տարբեր բնագավառներում Ավստրալիայի զարգացման գործում, որի վկան է Ձեր արգասաբեր գործունեությունը:
Հուսով եմ, որ Ձեր պաշտոնավարության ընթացքում նոր լիցք կհաղորդվի Հայաստանի և Ավստրալիայի միջև հարաբերությունների զարգացմանը, մասնավորապես, մեր մարզերի և քաղաքների միջև ապակենտրոնացված համագործակցությանը:
Օգտվելով առիթից` մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ՝ ի շահ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդի բարեկեցության և հայ-ավստրալական բարեկամության ամրապնդման», - ասված է շնորհավորական խոսքում:

Премьер Армении поздравил соотечественницу в связи со вступлением в должность премьера австралийского штата Новый Южный Уэльс
23/01/2017 19:15
Премьер-министр Армении Карен Карапетян направил поздравительное послание Глэдис Береджиклян в связи со вступлением в должность премьера австралийского штата Новый Южный Уэльс. Текст послания приводит пресс-служба армянского правительства:
«Уважаемая г-жа Береджиклян, от имени правительства Армении и от себя лично горячо поздравляю Вас со вступлением в должность премьера австралийского штата Новый Южный Уэльс.
Достойно приветствия, что армянская община Австралии, будучи активно вовлеченной в общественно-политическую жизнь страны, вносит свой вклад в дело развития Австралии в различных сферах, свидетельством чего является Ваша продуктивная деятельность.
Надеюсь, что в ходе Вашего пребывания на этой должности новый импульс получит развитие отношений между Арменией и Австралией, в частности децентрализованное сотрудничество между нашими областями и городами.
Пользуясь случаем, желаю Вам успеха и новых достижений – во имя благоденствия дружественного народа Австралии и укрепления армяно-австралийской дружбы».