Վրաստանի խորհրդարանում կլինի տասը խմբակցություն
Վրաստանի խորհրդարանի բյուրոն ի գիտություն է ընդունել հանրապետության բարձրագույն օրենսդիր մարմնում երկու նոր՝ «Ազգային շարժում» և «Վրացական երազանք-կանաչներ» խմբակցությունների ստեղծումը,  փոխանցում է Georgia on-Line-ն:
«Ազգային շարժում» խմբակցության ստեղծումն անհրաժեշտ է դարձել հունվարի սկզբին «Միասնական ազգային շարժում» նախկին իշխող կուսակցության պառակտումից հետո, երբ կուսակցությունից հեռացավ ղեկավարների մի մասը, այդ թվում՝ խորհրդարանի 21 պատգամավոր:
«Վրացական երազանք» կուսակցության նոր խմբակցության ստեղծման մասին հայտնի է դարձել այսօր: Այն բանից հետո, երբ լիագումար նիստում խորհրդարանը ի գիտություն կընդունի նոր խմբակցությունների ստեղծումը, Վրաստանի օրենսդիր մարմնում կլինի տասը խմբակցություն, որոնցից վեցը կլինեն մեծամասնության խմբակցությունները, փոքրամասնությունը կունենա երկու խմբակցություն, կլինի նաև երկու անկախ խմբակցություն՝ «Վրաստանի հայրենասերները» և «Ազգային շարժումը»:

В парламенте Грузии будет десять фракций
Бюро парламента Грузии приняло к сведению вопрос о создании двух новых фракций в законодательном органе страны – «Национальное движение» и «Грузинская мечта – зеленые», говорится в материалах парламента,  передает Georgia on-Line.
Создание фракции «Национальное движение» стало необходимо после раскола в бывшей правящей партии «Единое национальное движение» в начале января, когда из партии ушла часть лидеров, в том числе 21 депутат парламента. О создании новой фракции партии «Грузинская мечта» стало известно сегодня.
После того как на пленарном заседании парламент примет к сведению вопрос создания новых фракций в грузинском законодательном органе будет 10 фракций, из которых у большинства будет шесть фракций, у меньшинства – две и еще две независимые фракции «Патриоты Грузии» и «Национальное движение».