Թրամփի կողմնակիցը կոչ է արել ձերբակալել Մադոննային
Ամերիկացի երգչուհի Մադոննային պետք է ձերբակալել «Սպիտակ տան պայթեցման» մասին նրա հայտարարություններից հետո, կարծում է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անցումային թիմի անդամ, Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակ, հանրապետական Նյուտ Գինգրիչը, փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  Huffington Post-ին։
Մադոննան ելույթ էր ունեցել Վաշինգտոնում զանգվածային բողոքի ակցիայի ժամանակ։ Ելույթի ընթացքում նա երկու անգամ անպատշաճ էր արտահայտվել Թրամփի հասցեին։ Մադոննան հավելել էր, որ «շատ է մտածել Սպիտակ տունը պայթեցնելու մասին»։
«Սակայն ես գիտեմ, դա ոչինչ չի փոխի», - հավելել էր նա։
«Սա նոր ձախ ֆաշիզմ է։ Նա դրա մասնիկն է, ես կարծում եմ՝ մենք պետք է պատրաստվենք ինքնապաշտպանության. նրան պետք է ձերբակալել», - Թրամփի թիմակցի խոսքերն է մեջբերում պարբերականը։ Գինգրիչը նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Fox & Friends հեռուստահաղորդման ժամանակ։
Ավելի ուշ երգչուհին հայտարարել է, որ հայտարարությունը փոխաբերական իմաստ է ունեցել։ «Ես հակված չեմ բռնության», - գրել է նա իր Instagram-ում։

Соратник Трампа призвал арестовать Мадонну
Американскую певицу Мадонну следует арестовать после ее заявлений о «взрыве Белого дома», считает член переходной команды президента США Дональда Трампа, бывший спикер палаты представителей республиканец Ньют Гингрич, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Huffington Post.
Мадонна выступала на массовой акции протеста в Вашингтоне, на которой собралось, по разным оценкам, до полумиллиона человек. В ходе выступления она дважды нецензурно высказалась в адрес Трампа. Также Мадонна заявила, что «очень зла и много думала о том, чтобы взорвать Белый дом», сообщает издание. «Но я знаю, это ничего не изменит», — добавила она.
«Это новый левый фашизм. Она – это его часть, я думаю, мы должны готовиться себя защищать… ее (Мадонну) нужно арестовать», — приводит издание слова Гингрича, произнесенные в программе Fox & Friends на телеканале Fox News.
Позднее певица заявила, что заявление было «метафорой». "Я не склонна к насилию", — написала она в своем Instagram.