Պեդրո Ալմոդովարը կգլխավորի Կաննի կինոփառատոնի ժյուրին
Իսպանացի ռեժիսոր, կինոպրոդյուսեր, սցենարիստ և գրող Պեդրո Ալմոդովարը կգլխավորի այս տարվա Կաննի կինոփառատոնի ժյուրին: 67-ամյա ռեժիսորն առաջին իսպանացին կլինի, որը կգլխավորի այդ հեղինակավոր կինոփառատոնի ժյուրին, հայտնում է ТАСС-ը` հղում անելով AFP -ին:
«Ես շատ երջանիկ եմ, որ 70-ամյակս կնշեմ Կաննի կինոփառատոնի այդ պատվավոր պաշտոնում: Ես երախտապարտ եմ և հուզված», -ասել է նա` մեկնաբանելով իր նշանակումը:
«Ժյուրին նախագահելը մեծ պատասխանատվություն է, հուսով եմ, որ բարձրության վրա կլինեմ: Կարող եմ հավաստիացնել, որ կնվիրվեմ այդ գործին, որը միաժամանակ և' հաճույք է, և' մեծ պատիվ», - ասել է նա:

Педро Альмодовар возглавит жюри Каннского кинофестиваля
Испанский режиссер, кинопродюсер, сценарист и писатель Педро Альмодовар станет в этом году председателем жюри Каннского фестиваля. 67-летний кинематографист станет первым испанцем, которому предоставлена честь возглавить жюри этого самого престижного кинофестиваля,  передает ТАСС со ссылкой на AFP.
«Я очень счастлив отметить 70-летие Каннского фестиваля на этом почетном посту. Я признателен, польщен и взволнован», - сказал он, комментируя свое назначение. «Быть председателем жюри - это очень большая ответственность, и я надеюсь быть на высоте. Я могу заверить вас в том, что посвящу всего себя этому делу, которое одновременно является и удовольствием, и большой честью», - добавил он.