Նիկոլ Փաշինյանն ու Էդմոն Մարուքյանը նորից գնում են «Դատապարտյալների հիվանդանոց»՝ «հաց բերողի» մոտ
Ազգային ժողովի պատգամավորներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Էդմոն Մարուքյանը «հաց բերող» Արթուր Սարգսյանի հարցով հանդիպում են ունեցել ՀՀ  գլխավոր դատախազի հետ։
«Էդմոն Մարուքյանը և ես հանդիպեցինք ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հետ։
Նորից գնում ենք «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ՝ Հաց բերող Արթուր Սարգսյանի պահման պայմաններին ծանոթանալու», -Facebook-յան իր էջում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Այսօր ավելի վաղ պատգամավորներին  թույլ չէին տվել Դատապարտյալների հիվանդանոցում տեսակցել «հաց բերող» Արթուր Սարգսյանին:
ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից էլ հայտնել էին, որ «Հաց բերողի» հետ տեսակցության իրավունքը սահմանափակված է նախաքննության մարմնի որոշմամբ։

Никол Пашинян и Эдмон Марукян встретились с генпрокурором Армении по вопросу Артура Саркисяна
Депутаты парламента Армении Никол Пашинян и Эдмон Марукян встретились с генеральным прокурором Армении по вопросу Артура Саркисяна, доставившего еду вооруженной группе «Сасна црер».
«Эдмон Марукян и я встретились с генпрокурором Армении Артуром Давтяном.
Мы снова едем в УИУ "Больница для осужденных", чтобы ознакомиться с условиями содержания Артура Саркисяна», - написал на своей странице в Facebook Никол Пашинян.
Сегодня ранее депутатам парламента Армении не разрешили увидеться с доставившим еду вооруженной группе «Сасна црер» Артуром Саркисяном.
Как отмечается в сообщении пресс-службы Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении, свидания с Артуром Саркисяном ограничены по решению органа предварительного следствия.