Պուտինը չի նախատեսում  մոտ օրերս հանդիպել Լուկաշենկոյին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը Սոչիում գտնվող Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ չի նախատեսվում՝ նրանց աշխատանքային գրաֆիկների ծանրաբեռնվածության պատճառով: Միևնույն ժամանակ, շարունակվում են Բարձրագույն պետական խորհրդի պատրաստությունները: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Որքանով մեզ հայտնի է, Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Սոչիում է, դա մասնավոր այց է: Մոտ օրերս, դեռ որքանով մենք հասկանում ենք, պետությունների նախագահների գրաֆիկները հագեցած են, բայց Պուտինը նման հանդիպում չի պլանավորում: Միևնույն ժամանակ, անկասկած, շարունակվում է Ռուսաստան-Բելառուս բարձրագույն պետական խորհրդի անցկացման ժամկետների համաձայնեցման ուղղությամբ աշխատանքը», - ասել է Պեսկովը լրագրողներին՝ պատասխանելով Պուտինի և այս օրերին Սոչիում գտնվող Լուկաշենկոյի հանդիպման հնարավորության մասին հարցին:
Ընդ որում, Պեսկովը, պատասխանելով Պուտինի ուղևորությունների մասին հարցին, ասել է, որ Ռուսաստանի նախագահը մոտ օրերս դեպի Սոչի ուղևորություն չունի:

Путин не планирует встречаться с Лукашенко в ближайшие дни
Встреча президента РФ Владимира Путина с президентом Белоруссии Александром Лукашенко, который находится в Сочи, не планируется из-за загруженности их графиков, при этом подготовка к Высшему госсовету продолжается, сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков,  передает РИА Новости.
«Насколько нам известно, Александр Григорьевич находится в Сочи, это частная поездка. На ближайшие дни, пока насколько мы понимаем, графики глав государств – они переполнены, но у Путина, по крайней мере, встречи такой не значится. Но, вместе с тем, безусловно, по-прежнему продолжается работа по согласованию сроков проведения Высшего госсовета Россия-Белоруссия», — сообщил Песков журналистам, отвечая на вопрос о возможности встречи Путина и Лукашенко, который в эти дни находится в Сочи.
При этом Песков, отвечая на вопрос о графике и поездках Путина, ответил, что поездок в Сочи у российского президента в ближайшие дни не запланировано.