Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորներից 41-ը միլիոնատեր է
«Վրացական երազանք-ժողովրդավարական Վրաստան» կառավարող կուսակցությունից երկրի խորհրդարանում ընտրված 115 պատգամավորներից 37-ը միլիոնատերեր է, վկայում են «Մոնիթորինգի կենտրոնը՝ մեդիատոր» ոչ կառավարական կազմակերպության հետազոտության արդյունքները, փոխանցում է Sputnik-Georgia-ն:
Ուսումնասիրությունն անցկացվել է ունեցվածքի վերաբերյալ հայտարարագրերի հիման վրա: Միլիոնատեր-պատգամավորների ցուցակը գլխավորում է Շոթա Շալելաշվիլին՝ 34 մլն 907 հազար լարի (մոտավորապես 13 մլն դոլար): Երկրորդ հորիզոնականում Մաքրախիձեն է՝ 12 մլն 733 հազար լարի (մոտավորապես 4,8 մլն դոլար), երրորդ տեղն զբաղեցնում է Բեկա Օդիշարիան՝ 12 մլն 414 հազար լարի (մոտավորապես 4,6 մլն դոլար):

В парламенте Грузии заседает 41 миллионер
Из 115 депутатов от правящей партии «Грузинская мечта — демократическая Грузия» в парламенте страны 37 являются миллионерами, свидетельствуют результаты исследования НПО "Центр мониторинга — медиатор",  передает Sputnik-Georgia.
Исследование было проведено на основании имущественной декларации. Первая пятерка список депутатов-миллионеров выглядит следующим образом: на первом месте Шота Шалелашвили — 34 миллиона 907 тысяч лари (порядка 13 миллионов долларов). На втором месте Макрахидзе — 12 миллионов 733 тысяч лари (порядка 4,8 миллионов долларов), третье место занимает Бека Одишария —12 миллионов 414 тысяч лари (порядка 4,6 миллионов доларов).