Լավրովը Նալբանդյանին պարգևատրել է Բարեկամության շքանշանով, Նալբանդյանն էլ Զախարովային՝ երկրորդ աստիճանի պատվո մեդալով
22/02/2017 16:48
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը պարգևատրել է Հայաստանի իր գործընկեր Էդվարդ Նալբանդյանին Բարեկամության շքանշանով:
Իր հերթին Նալբանդյանը ՌԴ ԱԳՆ-ի մի շարք աշխատակիցների պարգևատրել է Հայաստանի ԱԳՆ-ի մեդալներով:
Առաջին աստիճանի պատվո մեդալը հանձնվել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալ Վասիլի Նեբենզյային, երկրորդ աստիճանի պատվո մեդալով պարգևատրվել են ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների առաջին վարչության տնօրեն Միխայիլ Եվդոկիմովը, ՌԴ ԱԳՆ հյուպատոսական վարչության պետ Եվգենի Իվանովը, ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների չորրորդ վարչության տնօրեն Ալեքսեյ Պավլովսկին:

Лавров вручил главе МИД Армении Орден Дружбы, а Налбандян наградил Марию Захарову медалью почета второй степени
22/02/2017 16:21
Глава МИД РФ Сергей Лавров наградил своего коллегу из Армении Эдварда Налбандяна Орденом Дружбы.
В свою очередь Налбандян наградил ряд сотрудников министерства иностранных дел РФ медалями МИД Армении.
Медаль почета первой степени вручили заместителю министра иностранных дел РФ Василию Небензе, медали почета второй степени получили директор первого департамента стран СНГ МИД РФ Михаил Евдокимов, директор консульского департамента МИД РФ Евгений Иванов, директор департамента информации и печати МИД РФ Мария Захарова, директор четвёртого департамента стран СНГ МИД РФ Алексей Павловский.