Եթե տեսնեմ խախտում` կդիմեմ իրավական մարմիններին. Վիգեն Սարգսյանը Սեյրան Օհանյանի դեմ քրեական հետապնդում սկսելու հնարավորության մասին
23/02/2017 16:44
«Չեմ կարծում, որ այս պահին կարող եմ մեկնաբանել, կա՞ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելու հիմք», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
Լրագրողներից մեկի հարցին` արդյոք ինքը պաշտոնը ստանձնելիս ու ծանոթանալով առկա փաստաթղթերին նկատե՞լ է խախտումներ նախարարի կողմից, Վիգեն Սարգսյանը պատասխանեց. «Եթե տեսնեմ խախտում, անպայման կդիմեմ համապատասխան իրավական մարմիններին»:
«Ես համարում եմ, որ ցանկացած գործունեության մեջ կան ռիսկեր, որտեղ կան մեծ գործառույթներ, մեծ բյուջետային հատկացումներ` կան ավելի մեծ ռիսկեր: Ես չեմ կարծում, որ ես կարող եմ այս պահին մեկնաբանել կամ ասել, կա՞ քրեական որևէ գործի հիմք: Մենք լուծելով խնդիրները հերթով` քայլ առ քայլ, փորձում ենք արդյունավետությունները բարձրացնել հանրային միջոցների ծախսման: Կարծում եմ` դուք շատ լավ հասկանում եք, որ եթե ես տեսնեմ խախտում, որ քրեականորեն հետապնդվող է, անպայման համապատասխան իրավական մարմիններին դրա մասին կիրազեկեմ»,- ասաց Պաշտպանության նախարարը:

Если увижу нарушение, обязательно обращусь в правовые органы – Виден Саркисян о возможности уголовного преследования экс-министра обороны
23/02/2017 17:21
«Не считаю, что могу в данный момент комментировать, есть ли основание, чтобы начать уголовное преследование в отношении экс-министра обороны Сейрана Оганяна», -  заявил сегодня в ходе беседы с журналистами министр обороны Армении Виген Саркисян.
В ответ на вопрос одного из журналистов, при вступлении в должность и ознакомлении с имеющимися документами заметил ли он допущенные экс-министром обороны нарушения, Виген Саркисян заявил: «Если увижу нарушение, обязательно обращусь в соответствующие правовые органы».
«Я считаю, что в любой деятельности есть риски, а там, где много функций, большие бюджетные отчисления – эти риски еще больше. Не считаю, что могу в данный момент комментировать или говорить, есть ли основание для какого-либо уголовного дела. Мы, решая поочередно проблемы, шаг за шагом пытаемся повысить эффективность расходования общественных средств. Думаю, вы хорошо понимаете, что если я увижу нарушение, которое уголовно преследуемо, обязательно проинформирую об этом соответствующие правовые органы», - сказал министр обороны.