Հարավային Կորեայի սահմանադրական դատարանը սկսել է քննարկումները նախագահի իմպիչմենտի վճռի գործով
Կորեայի Հնարապետության սահմանադրական դատարանի անդամները երեքշաբթի սկսել են քննարկել երկրի նախագահ Պակ Կըն Հեի իմպիչմենտի վճիռը, ասվում է սահմանադրական դատարանի հայտարարության մեջ, փոխանցում է ТАСС-ը։
«Երկուշաբթի սահմանադրական դատարանում ավարտվել է իմպիչմենտի գործով լսումները, իսկ փետրվարի 28–ին դատավորներն անցել են կողմերի փաստարկները գնահատելուն», - ասվում է փաստաթղթում։
Վերջնական վճռի օրը նշված չէ, սակայն նախորդ փորձից երևում է, որ քննարկման համար երկու շաբաթ է անհրաժեշտ։ Այսպիսով, սպասվում է, որ վճիռը կհայտարարվի մարտի 10–ին կամ 13–ին։

Конституционный суд Южной Кореи начал обсуждение вердикта по делу об импичменте президенту
Члены Конституционного суда (КС) Республики Корея приступили во вторник к обсуждению вердикта по делу об импичменте президента страны Пак Кын Хе. Об этом говорится в распространенном сообщении КС, передает ТАСС.
«В понедельник в Конституционном суде завершилась процедура слушаний по делу об импичменте, и 28 февраля судьи приступили к оценке доводов сторон», - отмечается в документе.
Дата вынесения окончательного решения не указана, однако из предшествующего опыта следует, что на обсуждение требуется около двух недель. Таким образом, ожидается, что вердикт будет объявлен 10 или 13 марта.