ԱԱԾ հարցում. ԱԺ կարող են անցնել ընդամենը երկու ուժ՝ ՀՀԿ-ն՝ 48 տոկոսով և «Ծառուկյան» դաշինքը՝ 46 տոկոսով. «Ժամանակ»
22/03/2017 09:20
Ազգային անվտանգության ծառայությունը ներքին օգտագործման համար հարցում է իրականցրել և պարզել, որ եթե ընտրություններն այսօր տեղի ունենան՝ ԱԺ կարող են անցնել ընդամենը երկու ուժ՝ ՀՀԿ-ն 48 տոկոսով և «Ծառուկյան» դաշինքը 46 տոկոսով։ Հարցման արդյունքները տագնապ է առաջացրել առավելապես «Հայկական վերածննդի» նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի և ՀՅԴ-ի մոտ։ Այս երկու ուժերը մինչև այս պահը վստահ են եղել, որ իրենց տեղն ապահովված է նոր խորհրդարանում։ Այս մասին գրել է «Ժամանակ»-ը:
Թերթը հավելել է, որ իշխանությունը իսկապես տագնապած է, որովհետև, եթե այս պատկերը կտրուկ չփոխվի, ապա ընտրություններից շատ չանցած կարող է արտախորհրդարանական հանրային գործողությունների մեծ ալիք ի հայտ գալ, որը կարող է անկանխատեսելի հետևանքներ ունենալ։

«Жаманак»: Согласно опросу СНБ в парламент пройдут две политические силы
Служба национальной безопасности Армении провела опрос для внутреннего использования и выяснила, что если выборы состоятся сегодня, в парламент могут пройти всего лишь две политические силы – Республиканская партия Армении 48% и «Блок Царукян» 46%.
Результаты опроса встревожили особенно председателя партии «Армянское возрождение» Артура Багдасаряна и АРФ «Дашнакцутюн». Эти две политические силы до этого момента были уверены, что их места в новом парламенте обеспечены, пишет газета «Жаманак».
Издание отмечает, что власти действительно встревожены, поскольку если эта картина резко не изменится, спустя немного времени после этих выборов может возникнуть большая волна внепарламентских гражданских действий, имеющих непрогнозируемые последствия.