Սամվել Բաբայանի հեռախոսահամարն անհասանելի է
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի հեռախոսահամարն այս պահին անհասանելի է: Այսօր առավոտյան Aysor.am-ի թղթակիցը խոսել էր Սամվել Բաբայանի հետ և նրանից հարցազրույց խնդրել: Վերջինը ասել էր, որ այսօր չի կարող, քանի որ ձայնը խզված է և պայմանավորվել էր հարցազրույցի համար հանդիպել վաղը՝ մարտի 23-ին:
Ի դեպ, ԱԱԾ լրատվական կենտրոնն այսօր հաղորդագրություն էր տարածել, որ 2017թ. մարտ ամսին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունում նախնական տեղեկություններ են ստացվել ՀՀ քաղաքացիների կողմից Վրաստանի Հանրապետությունից մաքսանենգ եղանակով Հայաստանի Հանրապետություն «Իգլա» տեսակի զենիթա-հրթիռային համալիր տեղափոխելու մասին։

Телефон Самвела Бабаяна в настоящее время вне зоны досягаемости
Телефон бывшего командующего Армией обороны Нагорного Карабаха Самвела Бабаяна в настоящее время вне зоны досягаемости. Сегодня утром корреспондент Aysor.am говорил с Самвелом Бабаяном и попросил дать интервью. Однако Самвел Бабаян заявил, что сегодня не может, поскольку у него сел голос, они договорились встретиться по поводу интервью завтра, 23 марта.
Кстати, пресс-центр Службы национальной безопасности Армении распространил сегодня заявление о том, что в марте 2017 года были получены предварительные сведения о транспортировке гражданами РА из Грузии в республику контрабандным путем  ПЗРК «Игла». В результате предпринятых следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий была обнаружена и изъята пусковая труба ПЗРК «Игла» с ракетой «9M39».