Սերժ Սարգսյանը օդանավակայանից մեկնել է կոնֆիդենցիալ հանդիպման Ծաղկաձոր՝ Սամվել Բաբայանի ձերբակալության փաստով. «Հրապարակ»
23/03/2017 09:20
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում աշխատանքային այցով գտնված Սերժ Սարգսյանը երեկ՝ երեկոյան ժամը 6-ի կողմերը, Հայաստան վերադառնալով, հենց օդանավակայանից մեկնել է Ծաղկաձոր:
«Հրապարակ»-ը գրել է, որ վերջին օրերին մինչև ուշ գիշեր շտաբում անցկացնող Սարգսյանն անգամ ՀՀԿ շտաբ չի գնացել, այլ շտապ մեկնել է Ծաղկաձոր և բավականին ուշ ժամի է վերադարձել այնտեղից: Որոշ լուրերի համաձայն` Ծաղկաձոր շտապ մեկնելը պայմանավորված է եղել Սամվել Բաբայանի ձերբակալության փաստով, այդ առնչությամբ ինչ-որ կոնֆիդենցիալ հանդիպում է կայացել Ծաղկաձորում: Թե ում հետ, մեզ չհաջողվեց պարզել։

«Грапарак»: Серж Саргсян поехал с аэропорта на конфиденциальную встречу в Цахкадзор по факту ареста Бабаяна
23/03/2017 10:39
Находящийся в Объединенных Арабских Эмиратах с рабочим визитом Серж Саргсян, вернувшись накануне около 6 часов вечера в Армению, поехал с аэропорта в Цахкадзор, пишет газета «Грапарак».
Издание отмечает, что Серж Саргсян, который в последние дни до позднего вечера проводит в предвыборном штабе, не поехал даже в штаб Республиканской партии Армении, он срочно уехал в Цахкадзор и вернулся оттуда довольно поздно. «Согласно некоторым слухам, срочный отъезд в Цахкадзор обусловлен фактом ареста Самвела Бабаяна, в это связи в Цахкадзоре состоялось какая-то конфиденциальная встреча. Однако с кем, нам не удалось выяснить», - пишет газета.