Բակո Սահակյանը ընդունել է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի Ստեփանակերտի մասնաճյուղի մի խումբ դասախոսների եւ ուսանողների
23/03/2017 17:25
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 23-ին ընդունել է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի Ստեփանակերտի մասնաճյուղի մի խումբ դասախոսների եւ ուսանողների՝ մասնաճյուղի տնօրեն Վահրամ Հայրապետյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանն արծարծվել են բուհի գործունեությանը եւ ուսումնական գործընթացին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ բուհի պատրաստած կադրերը մեծ դերակատարություն կունենան Արցախի տնտեսության զարգացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял группу преподавателей и студентов Степанакертского филиала Аграрного университета Армении
23/03/2017 18:17
Президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня принял группу преподавателей и студентов Степанакертского филиала Национального аграрного университета Армении во главе с директором филиала Ваграмом Айрапетяном.
На встрече были затронуты вопросы, касающиеся деятельности вуза и учебного процесса в нем.
Президент отметил, что подготовленные вузом кадры сыграют большую роль в деле развития экономики Арцаха.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, другие должностные лица.