Եղիսաբեթ II-ն ահաբեկչության պատճառով հետաձգել է այցելությունը Սքոթլանդ Յարդ
Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ II թագուհին հետաձգել Է հինգշաբթի նախատեսված այցելությունը Սքոթլանդ Յարդ՝ նախօրեին երկրի խորհրդարանի մոտ կատարված ահաբեկչական գործողության պատճառով, հայտնել Է Բուքինհեմյան պալատը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Ուղևորությունը կհետաձգվի մեկ այլ օր», - նշել են Բուքինհեմյան պալատում: Նախատեսվում էր, որ Եղիսաբեթ II-ն Վիկտորյայի առափնյակում հանիսավորապես կբացի մայրաքաղաքի ոստիկանության նոր գրասենյակը:
Այդ շենքը գտնվում է Վեստմինստերյան կամրջի և Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի Համայնքների պալատի մուտքի անմիջական մերձակայքում:

Елизавета II перенесла из-за теракта посещение Скотленд-Ярда
Королева Великобритании Елизавета II перенесла намеченное на четверг посещение Скотленд-Ярда из-за совершенного в среду теракта возле британского парламента, сообщил Букингемский дворец,  передает ТАСС.
«Поездка будет перенесена на другую дату», - отметили в Букингемском дворце. Планировалось, что Елизавета II торжественно откроет новый офис столичной полиции на набережной Виктории.
Это здание расположено в непосредственной близости от Вестминстерского моста и входа в Палату общин британского парламента.