Սեյրան Օհանյան. Եթե իրավապահները ոչինչ չեն ձեռնարկում, մենք ստիպված ենք լինելու համապատասխան միջոցառումներ ձեռնարկել
25/03/2017 14:34
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը ցանկանում է, որ Հայաստանում օրինականություն տիրի, հակառակ դեպքում պատրաստ է ինքնուրույն քայլեր ձեռնարկել:
«Մենք կողմնակից ենք, որ այս երկրում օրինականություն տիրի: Եթե այս դեպքերը շարունակական են և իրավապահ մարմինները ոչինչ չեն ձեռնարկում, մենք ստիպված ենք լինելու մեր հնարավորությունների շրջանակում համապատասխան միջոցառումներ ձեռնարկել», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՕՐՕ դաշինքը գլխավորող ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը, մեկնաբանելով Էջմիածնում տեղի ունեցած միջադեպը:
«Մենք կկանգնենք այդ մարդկանց կողքին, գրասենյակներում ու շտաբներում, որպեսզի մարդիկ ամուր լինեն, ոգիները բարձր», - ընդգծեց նա:

Сейран Оганян: Если правоохранители ничего не предпринимают, мы вынуждены будем предпринять соответствующие меры
25/03/2017 14:59
Альянс «Оганян – Раффи – Осканян» выступает за то, чтобы в Армении царила законность, в противном случае готов предпринять самостоятельные шаги.
«Мы сторонники того, чтобы в этой стране царила законность. Если эти инциденты продолжаются и правоохранительные органы ничего не предпринимают, мы вынуждены будем в рамках наших возможностей предпринять соответствующие меры», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am возглавляющий альянс «Оганян – Раффи – Осканян» экс-министр обороны Сейран Оганян, комментируя произошедший накануне вечером инцидент в Эчмиадзине.
«Мы встанем рядом с этими людьми, в штабах и офисах, чтобы люди были сильными, имели высокий дух», - подчеркнул он.