ԿԸՀ-ն ուսումնասիրում է դպրոցների և մանկապարտեզների տնօրենների ձայնագրությունները (Տեսանյութ)
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ուսումնասիրում է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության կողմից 100-ից ավելի դպրոցների ու մանկապարտեզների տնօրենների ձայնագրությունները: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
«Կազմակերպությունից խնդրել ենք բոլոր ձայնագրությունները, հիմա գնում են ուսումնասիրություններ, որովհետև պետք է այդ ամբողջը լսել, յուրաքանչյուրը իրենից ներկայացնում է մեկ ինքնուրույն փաստական հանգամանք: Կլսենք ու դիրքորոշման մասին կիրազեկենք», - ասաց Մուկուչյանը:
Նշենք, որ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպությունը հրապարակել էր հանրակրթական դպրոցների և մանկապարտեզների տնօրենների ցանկ, որտեղ ներկայացվել էին նրանց հետ խոսակցությունների ձայնագրություններ, երբ տնօրեններն ասում են, որ Հանրապետական կուսակցության համար իրենք ցուցակներ են հավաքել:

Центризбирком Армении изучает записи с участием директоров школ и детских садов
Центральная избирательная комиссия Армении изучает представленные общественной организацией «Объединение осведомленных граждан» записи с участием директоров более 100 школ и детских садов. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами глава ЦИК Армении Тигран Мукучян.
«Мы попросили у организации все записи, сейчас идет изучение, поскольку нужно все это прослушать. Каждая запись представляет собой одно самостоятельное фактологическое обстоятельство. Мы послушаем и сообщим о нашей позиции», - сказал Тигран Мукучян.
Отметим, общественная организация «Объединение осведомленных граждан» опубликовала список директоров общеобразовательных школ и детских садов, а также записи бесед с ними, в которых директоры говорят о том, что составили специальные списки избирателей для правящей Республиканской партии Армении.