Վիգեն Սարգսյանը, Տարոն Մարգարյանը ու Արփինե Հովհաննիսյան ԱԺ-ում չեն մնալու. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է, որ ՀՀԿ ցուցակի առաջին երեք հորիզոնականը զբաղեցնող Վիգեն Սարգսյանը, Տարոն Մարգարյանը ու Արփինե Հովհաննիսյան ԱԺ-ում չեն մնալու։ Երեքն էլ գործադիրում պահպանելու են իրենց դիրքերը։
«Վիգեն Սարգսյանը, միանշանակ, կշարունակի գլխավորել ՀՀ պաշտպանական գերատեսչությունը առնվազն մինչև հաջորդ տարվա գարուն, Տարոն Մարգարյանը պատրաստվում է գլխավորել ՀՀԿ Երևանի ավագանու ցուցակը։ Նա մտադիր է հաջորդ հինգ տարին ևս մնալ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում՝ անկախ նրանից, թե Գագիկ Բեգլարյանը կամ Միհրան Պողոսյանը որքան շատ են ցանկանում փոխարինել իրենց այդ պաշտոնում։
Ինչ վերաբերում է Արփինե Հովհաննիսյանին, ապա նա վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կողմից ամենասիրված նախարարն է, ուստի նա, թերթի տեղեկություններով, վերանշանակվելու է ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնում», - գրել է թերթը։

«Жаманак»: Виген Саргсян, Тарон Маргарян и Арпине Ованнисян не останутся в парламенте
Занимающие первые три строчки в списке Республиканской партии Армении – Виген Саргсян, Тарон Маргарян и Арпине Ованнисян, не останутся в Национальном Собрании. Они сохранят свои позиции в Исполнительном органе РПА, пишет газета «Жаманак».
«Виген Саргсян, однозначно, продолжит возглавлять министерство обороны, как минимум, до весны следующего года, Тарон Маргарян собирается возглавить список РПА на выборах Совета старейшин Еревана. В ближайшие пять лет он намерен остаться на посту мэра Еревана, независимо от того, как сильно хотят Гагик Бегларян или Мигран заменить его на этом посту.
Что касается Арпине Ованнисян, то она самый любимый министр премьер-министра Карена Карапетяна, посему она, согласно нашим сведениям, будет переназначена на пост министр юстиции Армении», - пишет газета.