Կառավարության Ընդունելությունների տունը աճուրդի հանված չէ
Մաշտոցի պողոտայում գտնվող կառավարության Ընդունելությունների տունը աճուրդի հանված չէ: Այդ մասին Aysor.am-ին ասաց ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը:
Ավելի վաղ Aysor.am- ի աղբյուրները հաստատել էին, որ կառավարության Ընդունելությունների տունը հանվելու է աճուրդի:
«Եթե նման տեղեկատվություն լիներ, դուք կառավարության նիստերից տեղեկացված կլինեիք: Դա կառավարության որոշումներով է սահմանվում», - ասաց Ա.Սահակյանը:
Հարցին, թե հնարավոր չէ՞, որ աճուրդը գաղտնի կատարվի, և հանրությունը տեղյակ չլինի այդ մասին, պաշտոնյան պատասխանեց. «Զարմանում եմ այդ հարցի վրա, որովհետև, եթե աճուրդ արվի, հնարավոր չէ՝ ինչ-որ մեկը չիմանա այդ մասին: Ընդհանրապես, դուք գիտեք, որ նման բաները կառավարության որոշումներով են կատարվում: Եթե աճուրդ է, ուրեմն բոլորը գիտեն այդ մասին»:

Дом приемов правительства не выставлен на аукцион
Дом приемов правительства Армении на проспекте Маштоца не выставлен на аукцион. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщил начальник Управления по управлению государственным имуществом при правительстве Армении Арман Саакян.
Ранее источники Aysor.am подтвердили, что Дом приемов правительства Армении будет выставлен на продажу.
«Если бы были подобные сведения, вы бы знали об этом из заседаний правительства. Эти вопросы устанавливаются решениями правительства», - сказал Арман Саакян.
На вопрос, может ли быть аукцион проведен в тайне, и общественность не будет знать об этом, Арман Саакян ответил: «Удивлен такому вопросу, поскольку если будет объявлен аукцион, невозможно, чтобы об этом никто не знал. Вообще вы знаете, что подобные вопросы решаются постановлениями правительства. Когда проводится аукцион, все об этом знают».