Մինսկը չի բացառում մոտ ժամանակներում ԵՏՄ մաքսային օրենսգրքի ստորագրումը
Բելառուսի իշխանությունները չեն բացառում մոտ ժամանակներում Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային օրենսգրքի ստորագրումը։ Այս մասին հայտարարել է Բելառուսի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Դմիտրի Միրոնչիկը, հայտնում է ТАСС-ը:
«Նախատեսում ենք, որ մոտակա ժամանակներում մեր վերաբերյալ բաց հարցեր չեն մնա», - ասել է դիվանագետը։
Նրա խոսքով՝ Բելառուսը հետևողականորեն կողմ է ԵՏՄ շրջանակներում սերտ ինտեգրմանը և հակված է կատարել բոլոր մակարդակներում ձեռք բերված պարտականությունները։
«Ներկա պահին ավարտված է բոլոր փաստաթղթերը վերլուծելու աշխատանքը, որոնք առաջարկած էին ստորագրել 2016-ի դեկտեմբերին։ Նախատեսում ենք, որ մոտ ժամանակներում մեր վերաբերյալ բաց հարցեր չեն մնա», - ասել է նա։

Минск не исключает подписания в ближайшее время Таможенного кодекса ЕАЭС
Власти Белоруссии не исключают подписания в ближайшее время Таможенного кодекса Евразийского экономического сообщества (ЕАЭС). Об этом сообщил  пресс-секретарь белорусского МИД Дмитрий Мирончик, передает ТАСС.
«Рассчитываем, что в ближайшее время открытых вопросов к нам не останется», - сказал дипломат.
По его словам, Белоруссия последовательно выступает за тесную интеграцию в рамках ЕАЭС и твердо привержена выполнению всех достигнутых договоренностей на всех уровнях.
«В настоящее время завершена работа по анализу всех документов, предложенных к подписанию в декабре 2016 года, рассчитываем, что в ближайшее время открытых вопросов к нам не останется», - сказал он.