Արցախի արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը մասնակցել է Հարավային Օսիայի նախագահի երդմնակալության արարողությանը
25/04/2017 11:48
Ապրիլի  21-ից 22-ը Հարավային Օսիայի Հանրապետությունում (Ալանիա Պետություն) էր գտնվում Արցախի Հանրապետության  (Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության) պատվիրակությունը՝  արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանի գլխավորությամբ, տեղեկացնում են ԼՂՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Ապրիլի 21-ին Արցախի պատվիրակությունը մասնակցել է Հանրապետության նորընտիր նախագահ Անատոլի Բիբիլովի   երդմնակալության արարողությանը։
Կարեն Միրզոյանը նրան է փոխանցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները։
Այցի շրջանակներում Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Հարավային Օսիայի արտաքին գործերի նախարար Մուրատ Ջիոևի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին:

Министр иностранных дел Арцаха Карен Мирзоян принял участие в церемонии инаугурации президента Южной Осетии
21-22 апреля делегация Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) во главе с министром иностранных дел Кареном Мирзояном посетила Республику Южная Осетия (Государство Алания), сообщает пресс служба МИД НКР.
21 апреля делегация приняла участие в церемонии инаугурации новоизбранного Президента Республики Анатолия Бибилова. Карен Мирзоян передал ему поздравления и наилучшие пожелания Президента Республики Арцах Бако Саакяна.
В рамках визита состоялась встреча главы МИД Арцаха с министром иностранных дел Южной Осетии Муратом Джиоевым, в ходе которой были обсуждены вопросы сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами двух стран и затронуты региональные процессы.