Արա Զոհրաբյանը պարտավոր էր լինել այստեղ. Լուսինե Սահակյան
Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը պարտավոր էր լինել այստեղ, փաստաբանների կողքին, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի գրասենյակում հայտարարեց Փաստաբանների պալատի անդամ Լուսինե Սահակյանը:
«Եթե Փաստաբանների պալատի արագ արձագանքման խմբի համակարգողն է հարձակում գործում փաստաբանների վրա, ապա ի՞նչ սպասենք մենք այս պալատից: Արա Զոհրաբյանի բացակայությունը այստեղ արդեն իսկ շատ խոսուն է: Մենք գնալու ենք մինչև վերջ, որ մեղավորները քրեական պատասխանատվության ենթարկվեն: Նրանք իրավունք չունեն լինել փաստաբան», - ասաց Լուսինե Սահակյանը:
Փաստաբան Աթանեսյանն իր հերթին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ իրեն ու իր գործընկերոջը՝ Արմեն Սողոմոնյանին ծեծի ենթարկողներին փաստաբան չի համարում:
«Նրանք ուղղակի արտոնագիր ունեցող կերպարներ են», - ասաց Աթանեսյանը՝ տեղեկացնելով, որ նրանք միանգամից են մտել գրասենյակ, հայհոյել, ու հարձակվել իրենց վրա:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի գրասենյակում Աթանեսյանը և փաստաբան Արմեն Սողոմոնյանը հարձակման են ենթարկվել:
Աթանեսյանը տեղեկացրել էր, որ հարձակում են գործել Փաստաբանական դպրոցի տնօրեն Սիմոն Բաբայանը, Վրեժ Խաչիկյանը, Գևորգ Մկրտչյանը և ոմն Արսեն: Աթանեսյանի գրասենյակում իրավապահները օպերատիվ-քննչական գործողություններ են իրականացնում: Արմեն Սողոմոնյանը ստացել էր վնասվածք դեմքի շրջանում և տեղափոխվել է հիվանդանոց:

Ара Зограбян обязан был находиться здесь – Лусине Саакян
Председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян обязан был находиться здесь, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am член Палаты адвокатов Лусине Саакян в офисе избитого Тиграна Атанесяна.
«Если нападение на адвокатов совершает координатор группы оперативного реагирования Палаты адвокатов, чего мы можем ждать от этой Палаты. Тот обстоятельство, что Ара Зограбяна здесь нет, уже говорит о многом. Мы пойдем до конца, чтобы виновные были привлечены к ответственности. Они не имеют права быть адвокатами», - сказала Лусине Саакян.
Адвокат Тигран Атанесяен в свою очередь заявил корреспонденту Aysor.am, что не считает адвокатами тех, кто подверг избиению его и  адвоката Армена Согомоняна.
«Они просто лица, имеющие разрешение», - заявил Атанесян, отметив, что они сразу ворвались в офис, начали ругаться и напали на них.
Ранее Aysor.am сообщал, что сегодня в Ереване были подвергнуты избиению адвокаты Тигран Атанесян и Армен Согомонян.
Тигран Атанесян также отметил, что нападение совершили директор Адвокатской школы Симон Бабаян, адвокаты Вреж Хачикян, Геворк Мкртчян и какой-то Арсен. Сотрудники полиции проводят оперативно-следственные мероприятия в офисе адвоката Атанесяна. Армену Согомоняну нанесена травма в области лица, он перевезен в больницу.