Պատգամավորներ Հարություն Ղարագյոզյանը, Արտյոմ Ծառուկյանը և Խաչիկ Մանուկյանը հրաժարականի դիմում են ներկայացրել
19/05/2017 12:14
ԱԺ պատգամավորներ Հարություն Ղարագյոզյանը, Արտյոմ Ծառուկյանը և Խաչիկ Մանուկյանը Ազգային ժողովի կանոնակարգ օրենքի համաձայն հրաժարականի դիմում են ներկայացրել, այս մասին ԱԺ նիստում հայտարարեց խորհրդարանի նախագահ Արա Բաբլոյանը:
«Կանոնակարգի համաձայն, եթե հրաժարականի դիմումից հետո մեկ շաբաթվա ընթացքում պատգամավորները գրավոր դիմումով հետ չեն վերցնում հրաժարականի մասին դիմումը, կազմվում է արձանագրություն և հրաժարականը համարվում է ընդունված», - ասաց Արա Բաբլոյանը:
Նա նաև տեղեկացրեց, որ նախօրեին խմբակցություններում գումարվել են նիստեր և ընտրվել խմբակցության ղեկավարներն ու քարտուղարները:
«ՀՀԿ խբակցությունը երեկ գումարված նիստում խմբակցության ղեկավար է ընտրել Վահրամ Բաղդասարյանին, իսկ քարտուղար` Գագիկ Մելիքյանին: «Ելք»-ը խմբակցության ղեկավար է ընտրել Նիկոլ Փաշինյանին, իսկ քարտուղար` Գևորգ Գորգիսյանին: «Ծառուկյան» խմբակցությունը ղեկավար է ընտրել Գագիկ Ծառուկյանին, իսկ քարտուղար` Վահե Էնֆիաջյանին: ՀՅԴ-ն խմբակցության ղեկավար է ընտրել Արմեն Ռուստամյանին, իսկ քարտուղար` Աղվան Վարդանյանին», - ասաց ԱԺ նախագահը:

Арутюн Карагезян, Артем Царукян и Хачик Манукян представили заявления о сложении полномочий депутата
19/05/2017 14:09
Представители парламентской фракции «Царукян» Арутюн Карагезян, Артем Царукян и Хачик Манукян в соответствии с законом РА «Регламент Национального Собрания» представили заявления о сложении своих полномочий, сообщил сегодня на заседании Национального Собрания Армении спикер парламента Ара Баблоян.
«Согласно регламенту, если в течение недели после оглашения заявления депутаты подачей письменного заявления не отзовут свои заявления о сложении полномочий, будет составлен протокол о прекращении их полномочий», - заявил Ара Баблоян.
Он также сообщил, что накануне парламентские фракции созвали заседания и выбрали руководителей и секретарей фракций.
«Руководителем фракции Республиканской партии Армении (РПА) избран Ваграм Багдасарян, а секретарем – Гагик Меликян.
Руководителем парламентской фракции «Елк»  избран Никол Пашинян, а секретарем – Геворк Горгисян. Фракцию «Царукян» возглавит Гагик Царукян, секретарем избран Ваге Энфиаджян. Руководителем фракции АРФ «Дашнакцутюн» избран Армен Рустамян, а секретарем – Агван Варданян», - заявил Ара Баблоян.