«Տաշիրն» ավարտել է «Известия»-ի շենքի գնման գործարքը
«Տաշիր» ընկերությունների խումբն ավարտել է «Известия» խմբագրության շենքի գնման գործարքը և սկսել է վերակառուցել այն. նախատեսվում է ստեղծել նոր բազմաֆունկցիոնալ համալիր, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով իր աղբյուրին:
Աղբյուրի խոսքով՝  նախագծի մեջ «Տաշիրը» կներդնի շուրջ 150 միլիոն դոլար: Խմբագրությունը տեղակայված է Մոսկայում՝ Տվերսկայա փողոցի վրա: Մայրաքաղաքի համար խորհրդանշական այդ շենքը կդառնա ժամանակակից բազմաֆունկցիոնալ համալիր,  նշել է աղբյուրը:
Տեղեկատվության համաձայն՝ շենքի ֆասադն ամբողջությամբ կպահպանվի, իսկ վերակառուցման արդյունքում կհայտնվի նոր համալիր, որը կներառի հյուրանոցի 250 համար, գրասենյակներ, ինչպես նաև՝ հասարակական սննդի, առևտրի կետեր:

«Ташир»  завершил сделку по покупке здания «Известий»
Группа компаний «Ташир» завершила сделку по покупке здания редакции «Известий» и приступила к его реновации, проект предполагает создание нового современного многофункционального комплекса, сообщил РИА Новости источник, знакомый с проектом.
По его словам, стоимость инвестиций группы в проект реновации составит порядка 150 миллионов долларов. Проект предполагает реконструкцию знакового для столицы и москвичей здания «Известий» и создание нового современного многофункционального комплекса, отметил источник.
Как отметил источник, фасад здания редакции «Известий» будет полностью сохранен, а в результате реновации появится новый комплекс, включающий гостиницу на 250 номеров, офисную часть, а также предприятия общественного питания и торговли.