Իսպանիայում հարբած բրիտանացին վրաերթի է ենթարկել անցորդներին
Իսպանիայում հարբած վարորդը վրաերթի է ենթարկել անցորդներին, որոնք զբոսնում էին հետիոտնի համար նախատեսված գոտում։ Դրանից հետո նա բախվել է մի քանի ավտոմեքենաների։ Ընդհանուր առմամբ, 7 մարդ է տուժել,  փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելովգ Europa Press-ին։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Մարբելյայում (Մալագա նահանգ)։ Ավտոմեքենան, որում երկու բրիտանացի է եղել, կանգնեցրել են քաղաքացիական գվարդիայի աշխատակիցները, սակայն վարորդը չի ենթարկվել։ Իրավապահները սկսել են ավտոմեքենայով հետապնդել նրանց։ Հարբած վարորդի ավտոմեքենան հայտնվել է Պուերտո Բանուս հետիոտների համար նախատեսված փողոցում և վրաերթի ենթարկել երեք հետիոտնի, սակայն կանգ չի առել։ A-7 ավտոմայրուղում նա բախվել է մի քանի մեքենայի, որտեղ գտնվող 5 մարդ ևս տուժել է։
Ի վերջո քաղաքացիական գվարդիայի աշխատակիցներին հաջողվել է կանգնեցնել ավտոմեքենան, վարորդն ու ուղևորը ձերբակալված են։ Ձերբակալվել են նաև միջադեպին մասնակցություն ունենալու մեջ կասկածվող ևս 4 անձինք։

В Испании пьяный британец наехал на пешеходов
Пьяный водитель совершил наезд на прохожих, которые гуляли по пешеходной зоне в испанской Марбелье, после этого он врезался в несколько машин, в общей сложности пострадали восемь человек, сообщает РИА Новости  со ссылкой на агентство Europa Press.
ЧП произошло в муниципалитете Марбелья (провинция Малага, автономное сообщество Андалусия). Машина, в которой находились два британца, была остановлена Гражданской Гвардией, однако после этого водитель и его пассажир решили скрыться. Автомобиль правоохранительных органов начал преследование. Внедорожник, водитель которого был пьян, оказался на пешеходной улице Пуэрто Банус, где находятся роскошные спортивные клубы, и совершил наезд на трех пешеходов, однако не остановился. На автотрассе A-7 он столкнулся с несколькими автомобилями, в которых находились пять человек, которые также пострадали.
Гражданской Гвардии в результате все же удалось остановить внедорожник, водитель и пассажир задержаны. Кроме того, задержаны еще четыре человека, которые могут быть причастны к этому правонарушению.