Քաղաքապետը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել մեներգիչ Լիպարիտ Ավետիսյանին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նոր բնակարանի բանալիներ է հանձնել Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի առաջատար մեներգիչ Լիպարիտ Ավետիսյանին:
Շնորհավորելով արվեստագետին և նրա տիկնոջը` նոր բնակարան ստանալու առթիվ, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից նմանատիպ նախաձեռնությունները լինելու են շարունակական:
«Արդեն մի քանի տարի է՝ Հանրապետության Նախագահի առաջարկով բարի ավանդույթ ենք դարձրել մեր ճանաչված ու վաստակաշատ արվեստագետներին նոր բնակարաններ նվիրելը: Սա յուրովի գնահատական է մեր բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր իրենց տաղանդով և մասնագիտական հմտություններով ամբողջ աշխարհում բարձր են պահում մեր երկրի պատիվը: Ի սրտե շնորհավորելով՝ մաղթում եմ, որ առողջ վայելեք ձեր նոր բնակարանը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ արվեստագետին մաղթելով նաև ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ։
Նշենք, որ Լիպարիտ Ավետիսյանին Երևան համայնքի սեփականություն համարվող բնակարանն անհատույց տրամադրելու որոշումը Երևանի ավագանին կայացրել էր մայիսի 30-ին տեղի ունեցած Երևանի ավագանու 2-րդ գումարման վերջին նիստում:

Мэр Еревана подарил квартиру солисту театра оперы и балета
Мэр Еревана Тарон Маргарян вручил ключи от новой квартиры ведущему солисту Ереванского национального академического театра оперы и балета имени Спендиаряна Липариту Аветисяну.
Поздравив деятеля искусства и его супругу, мэр Тарон Маргарян еще раз заверил, что подобные инициативы со стороны мэрии Еревана будут носить продолжительный характер.
«Уже несколько лет, согласно доброй традиции, по предложению президента республики, мы дарим новые квартиры нашим известным и заслуженным деятелям искусства. Эта своеобразная оценка, данная всем тем нашим гражданам, которые своим талантом и профессиональными навыками высоко держат честь нашей страны во всем мире. Поздравляю вас от всего сердца и желаю вам здоровья и благополучия», –подчеркнул Тарон Маргарян, пожелав Липариту Аветисяну новых творческих успехов.
Отмечается также, что решение о предоставлении квартиры, являющейся собственностью Еревана, было принято в ходе созванного 30-го мая последнего заседания Совета старейшин Еревана 2-го созыва.