ՆԳՆ. Բրյուսելի կայարանում ռումբը բավական հզոր է եղել, սակայն ըստ պլանի չի գործարկվել
Երեքշաբթի երեկոյան Բրյուսելի կայարանում պայթյուն իրականացրած ահաբեկչի ռումբը բավական հզոր էր, սակայն այն չի գործարկվել՝ ինչպես ծրագրել էր մահապարտը։ Այս մասին հայտնել է թագավորության ՆԳՆ ղեկավար Յան Յամբոնը, փոխանցում է ТАСС-ը՝ հղում անելով VTM հեռուստաալիքին։
«Ահաբեկչի գործարկած սարքավորումը մեծ ուժգնությամբ պայթյուն էր նախատեսում, սակայն թույլ պայթյուն է տեղի ունեցել», - ասաց նա։
Ահաբեկչի ինքնությունը պարզվել է, նախկինում նա հայտնի է եղել ոստիկանությանը։
Բրյուսելի կենտրոնական կայարանում երեքշաբթի երեկոյան պայթյուն է որոտացել։ Անհայտ անձը, «Ալլահ Աքբար» բղավելով, գործարկել է պայթուցիկ սարքը, սակայն պայթյունը շատ թույլ է եղել, եւ ոչ ոք չի տուժել։

МВД: Бомба на вокзале Брюсселя была значительной мощности, но не сработала по плану
Бомба у террориста, устроившего вечером во вторник взрыв на вокзале Брюсселя, была значительной мощности, однако она не сработала так, как планировал смертник. Об этом сообщил глава МВД королевства Ян Ямбон, передает ТАСС  со ссылкой на телеканал VTM.
«Террорист использовал устройство, которое предполагало взрыв большой силы, однако произошел лишь слабый взрыв», - сказал он.
Личность террориста уже установлена, более того, он был известен полиции.
Взрыв произошел во вторник вечером у касс Центрального вокзала Брюсселя. Неизвестный с криком «Аллах Акбар» привел в действие взрывное устройство, прозвучал громкий хлопок, однако взрыв оказался крайне малой мощности, в результате него никто не пострадал.