Թրամփն ընդհատել է հեռախոսազրույցը Իռլանդիայի վարչապետի հետ, որպեսզի հաճոյախոսի լրագրողուհուն
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ընդհատել է հեռախոսազրույցը Իռլանդիայի նորընտիր վարչապետ Լեո Վարադկարի հետ, որպեսզի հաճոյախոսի Իռլանդիայի ռադիոյի և հեռուստատեսության լրագրողուհուն: Վերջինս Սպիտակ տան օվալաձև աշխատասենյակում զրույցի տեսագրությունը ներբեռնել է Twitter-ի իր էջ, հայտնում է ТАСС-ը:
«Դուք որտեղի՞ց եք: Մոտեցե՛ք այստեղ», - դիմել է Թրամփը մյուս լրագրողների հետ կանգնած Քաթրինա Փերիին: «Մեզ մոտ իռլանդական լրատվամիջոցների այնքան գեղեցիկ ներկայացուցիչներ կան: Շատ գեղեցիկ ժպիտ ունեք: Հուսով եմ Իռլանդիայում ձեզ չեն նեղացնում», - ասել է  նա  վարդակարի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ:
Reuters-ի փոխանցմամբ՝  զրույցի ընթացքում երկու կողմերը, մասնավորապես, քննարկել են Բրեքզիթին վերաբերող հարցերն ու փախստականների ճգնաժամը:

Трамп прервал беседу с премьером Ирландии, чтобы сделать комплимент журналистке
Президент США Дональд Трамп во время телефонного разговора с новым премьер-министром Ирландии Лео Варадкаром прервался, чтобы сделать комплимент журналистке Ирландского радио и телевидения (RTE). Журналистка разместила видеозапись разговора в Овальном кабинете Белого дома на своей странице в Twitter.
«А вы откуда? Подойдите-ка сюда», - обратился Трамп к журналистке Катрине Пэрри. «У нас тут столько прекрасных представителей ирландской прессы. Катрина Пэрри, а у нее прекрасная улыбка, надеюсь вы ее там не обижаете! » - сказал он по телефону Варадкару.
Как сообщило во вторник агентство Reuters, Трамп и Варадкар во время разговора обсудили, в частности, Brexit и вопросы миграции.