Իրաքի ՊՆ-ն հայտնել է ԻՊ-ից Մոսուլի ամբողջական ազատագրման մասին
Իրաքի պաշտպանության նախարարությունից հայտարարել են «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորումից Մոսուլ քաղաքի ամբողջական ազատագրման մասին, փոխանցում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով Sky News Arabia հեռուստաալիքին:
«ԻՊ-ն այլևս ոչ մի թաղամաս չունի Մոսուլում: Գրոհայինները, բացի կապիտուլյացիայից, այլ ելք չունեն: Իրաքում ԻՊ-ի ներկայությունն ընդմիշտ ավարտված է», - ասվում է պաշտպանական գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ՝ հեռուստաալիքը նշել է, որ Ան-Նուրի թաղամասի մզկիթի մոտ մարտերին մասնակցում է ընդամենը հինգ ահաբեկիչ:

Минобороны Ирака сообщило о полном освобождении Мосула от ИГ
В министерстве обороны Ирака заявили о полном освобождении Мосула от боевиков террористической группировки «Исламское государство», передает Gazeta.ru  со ссылкой на  телеканал Sky News Arabia.
«У ИГ больше не осталось ни одного района в Мосуле. У боевиков нет другого выхода, кроме капитуляции. Присутствие ИГ в Ираке закончилось навсегда», — говорится в заявлении оборонного ведомства.
Кроме того, телеканал отмечает, что в рядах боевиков произошел раскол, а в боях в районе мечети Ан-Нури участвуют всего пять террористов.