Լևոն Ալթունյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Պրահա
Չեխիայի Հանրապետության առողջապահության նախարար Միլոսլավ Լյուդվիկի հրավերով ՀՀ առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանի գլխավորած պատվիրակությունը  մեկնել է Պրահա` առողջապահության ոլորտում հայ-չեխական համագործակցության զարգացման և խորացման հնարավորությունները քննարկելու, ինչպես նաև այնտեղ կայանալիք Չինաստանի ներդրումային համաժողով-2017 միջոցառմանը մասնակցելու նպատակով:
Համաժողովին  հրավիրված Չինաստանի ու Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի 16 երկրի բարձրաստիճան քաղաքական գործիչները, դիվանագետերը և գործարարները կքննարկեն Չինաստան-Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրներ համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:

Делегация во главе с Левоном Алтуняном отбыла в Прагу
По приглашению министра здравоохранения Чехии Мирослава Людвика, делегация во главе с министром здравоохранения Армении Левоном Алтуняном отбыла в Прагу для участия в Инвестиционном форуме Китая-2017, а также обсуждения возможностей развития и углубления армяно-чешского сотрудничества в сфере здравоохранения.
В рамках форума высокопоставленные политические деятели, дипломаты и бизнесмены из 16 стран обсудят возможности расширения сотрудничества между Китаем и странами Центральной и Восточной Европы.