Դանիլոն 5 տարվա պայմանագիր կկնքի «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ
Մադրիդի «Ռեալը» համաձայնության է եկել «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ` պաշտպան Դանիլոյի տեղափոխության շուրջ, հայտնում է Championat.ru-ն:
Բրազիլացի ֆուտբոլիստն անգլիական ակումբի հետ 5-ամյա պայմանագիր կկնքի, իսկ իսպանական գրանդը նրա համար 30 մլն եվրո կստանա: Բացի այդ, մադրիդցիները կարող են ևս 5 մլն եվրո ստանալ` որպես բոնուս: Աղբյուրի փոխանցմամբ, սպասվում է, որ հուլիսի 21-ին Դանիլոն պաշտոնապես կներկայացվի որպես «Մանչեսթեր Սիթիի» ֆուտբոլիստ:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Դանիլոյի ծառայություններով հետաքրքրված է նաև «Չելսին», սակայն ֆուտբոլիստը նախապատվությունը տվել է «Մանչեսթեր Սիթիին»:

Данило подпишет пятилетний контракт с «Манчестер Сити»
Мадридский «Реал» достиг соглашения с «Манчестер Сити» насчёт своего защитника Данило, сообщает Championat.com.
Бразильский футболист подпишет с английским клубом пятилетний контракт, а испанский гранд получит за игрока € 30 млн. Кроме того, «сливочные» могут получить ещё € 5 млн в качестве бонусов. Согласно информации источника, ожидается, что 21 июля состоится официальное представление Данило в качестве игрока «Манчестер Сити».
Ранее сообщалось, что в услугах Данило был заинтересован и лондонский «Челси», однако футболист отдал предпочтение «Манчестер Сити».