Թաթարստանում ճանապարհային ոստիկանը ստիպված է եղել կրակել հարբած գյուղացիների վրա
Թաթարստանի Շեմորդան գյուղում երեք հարբած տղամարդիկ հարձակվել են պետավտոտեսչության երկու աշխատակցի վրա։ Այս մասին ասվում է տարածաշրջանային ՆԳՆ կայքում, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
«Տեսուչներից մեկը նախազգուշական կրակոց է արձակել, բայց դա չի կանգնեցրել հարձակվողներին։ Հաշվի առնելով, որ նշված անձինք կյանքի և առողջության համար սպառնալիք են ներկայացրել, տեսուչներից մեկը զենք է կիրառել ու ոտքից վիրավորել տղամարդկանցից մեկին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Միջադեպը տեղի է ունեցել հուլիսի 24-ին, երեկոյան։ Հարբած տղամարդիկ մոտեցել են ոստիկաններին, երբ վերջինները վարորդներից մեկի փաստաթղթերն էին ստուգում։ Տղամարդիկ իրավապահներին նախ վիրավորել են, ապա ծեծել: Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։

Гаишнику в Татарстане пришлось отстреливаться от пьяных сельчан
В Татарстане трое пьяных мужчин напали на двоих сотрудников ГИБДД в селе Шемордан Сабинского района республики. Об этом сообщается на сайте регионального МВД в среду, 26 июля, передает Lenta.ru.
«Один из инспекторов сделал предупредительный выстрел, но это не остановило нападавших, — отмечено в тексте. — Учитывая, что указанные лица создавали угрозу жизни и здоровью, инспектор ДПС применил табельное оружие и ранил в ногу одного из мужчин».
Инцидент произошел вечером 24 июля. Неизвестные мужчины в нетрезвом состоянии подошли к полицейским, когда те проверяли документы у остановленного ими водителя, стали оскорблять стражей порядка. Затем мужчины стали избивать полицейских. Когда инспектор ДПС достал табельное оружие, злоумышленники попытались его отобрать.
Возбуждено уголовное дело о применении насилия в отношении представителей власти (статья 318 УК РФ).