«Միլանը» հետաքրքրված է Ռոնալդուի ծառայություններով
«Միլանի» ղեկավարությունն ու մարզչական շտաբը հետաքրքրված են Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի ծառայություններով, հայտնում է Championat.com՝ հղում անելով Goal.com-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, իտալական ակումբի ներկայացուցիչները ֆուտբոլիստի գործակալ Ժորժե Մենդեշից տեղեկատվություն են խնդրել «Արքայական ակումբում» նրա կարգավիճակի մասին: Մենդեշի հետ հանդիպել են Մյունխենի «Բավարիայի» կիսապաշտպան Ռենատու Սանչեշի` իտալական գրանդ տեղափոխության շուրջ բանակցելու, սակայն հարցեր են ուղղել Ռոնալդուի մասին:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Ռոնալդուն կարող է հեռանալ «Ռեալից» որոշ խնդիրների պատճառով. իսպանական դատարանը ֆուտբոլիստին մեղադրում է 2011-ից 2014 թվականներին 14,7 մլն եվրո հարկերի վճարումից խուսափելու մեջ: Սպասվում է,որ հուլիսի 31-ին Ռոնալդուն կկանգնի դատարանի առջև, որտեղ ցուցմունք կտա: Սակայն օրերս Ռոնալդուն հայտնել էր, որ մտադիր է նոր տիտղոսներ նվաճել «Ռեալի» կազմում:

«Милан» заинтересовался Роналду и просил информацию о нём у агента Мендеша
Руководство и тренерский штаб «Милана» проявляют интерес к нападающему мадридского «Реала» Криштиану Роналду, сообщает Championat.com со ссылкой на интернет-портал Goal.
Согласно информации источника, представители россонери попросили информацию у агента игрока сборной Португалии Жорже Мендеша о его положении в «Королевском клубе». С Мендешем встретились в связи с переговорами о переходе полузащитника мюнхенской «Баварии» Ренату Саншеша в итальянский гранд, но задали вопросы и о Роналду.
Ранее сообщалось, что Роналду может покинуть стан «сливочных» вследствие некоторых проблем: испанская прокуратура обвиняет футболиста в неуплате налогов на сумму € 14,7 млн в период с 2011 по 2014 год. Ожидается, что 31 июля он появится в испанском суде, где даст показания по этому делу. Однако на днях Роналду сказал, что намерен выигрывать новые титулы с «Реалом».