Bild. Բեռլինը պնդում է, որ Եվրամիությունը խստացնի քաղաքականությունն Անկարայի նկատմամբ
Գերմանիայի կառավարությունը ձգտում է հասնել այն բանին, որ Եվրամիությունը խստացնի քաղաքականությունն Անկարայի նկատմամբ: Այդ մասին երկուշաբթի հայտնել է Bild տաբլոիդը` հղում անելով նախարարների կաբինետի ներքին փաստաթղթին, փոխանցում է ТАСС-ը:
Պարբերականի տվյալով՝ Բեռլինում քաղաքականության փոփոխման անհրաժեշտությունը հիմնավորում են Թուրքիայում ժողովրդավարության սկզբունքների և իրավական պետության նորմերի խախտումներով: Գերմանիայի իշխանությունները, մասնավորապես, հորդորում են Եվրահանձնաժողովին՝ ուսումնասիրել Անկարային ֆինանսական օգնության լիակատար դադարեցման հարցը, որը հատկացվում է Եվրամիությանը երկրի անդամակցության շուրջ բանակցությունների շրջանակներում: Խոսքը վերաբերում է միլիարդավոր եվրոների, գրում է Bild-ը:
ԳԴՀ-ի արտաքին գործերի նախարար Զիգմար Գաբրիելը հուլիսի 20-ին հայտարարել Է, որ Գերմանիան կվերանայի Թուրքիայի նկատմամբ վարվող քաղաքականությունը, այդ թվում՝ տնտեսության ոլորտում:

Bild: Правительство ФРГ добивается от ЕС ужесточения курса по отношению к Анкаре
Правительство ФРГ добивается ужесточения курса Евросоюза в отношениях с Турцией. Об этом в понедельник сообщил таблоид Bild со ссылкой на внутренний документ кабмина, передает ТАСС.
По данным издания, в Берлине необходимость изменения курса обосновывают нарушениями принципов демократии и норм правового государства в Турции. Конкретно власти ФРГ призывают Еврокомиссию изучить вопрос о полном прекращении предоставления Анкаре финансовой помощи, выделяемой в рамках переговоров о вступлении страны в ЕС. Речь идет о миллиардах евро, пишет Bild.
Глава МИД ФРГ Зигмар Габриэль 20 июля заявил о том, что ФРГ пересмотрит политику по отношению к Турции, в том числе в экономической сфере.