Թրամփը Սպիտակ տանն առընթեր երկու խորհուրդ է լուծարել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չորեքշաբթի հայտնել է, որ լուծարում է Սպիտակ տանն առընթեր արտադրության հարցերով խորհուրդն ու ռազմավարության և քաղաքականության հարցերով խորհուրդը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Խորհուրդների գործարարներին ճնշման ենթարկելու փոխարեն՝ ես երկուսն էլ լուծարում եմ։ Շնորհակալություն բոլորին», - գրել է Թրամփն իր Twitter միկրոբլոգում։
Այս հայտարարությունը հնչել է հանձնաժողովների մի շարք անդամների հրաժարականների ֆոնին, որոնք կապակցված էին Շարլոթսվիլում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ Թրամփի հայտարարության հետ։
Նախօրեին հրաժարականի մասին է հայտնել ԱՄՆ-ում արհմիությունների խոշորագույն AFL-CIO ֆեդերացիայի ղեկավար Ռիչարդ Թրամքան։

Трамп распустил два совета при Белом доме
Президент США Дональд Трамп в среду объявил о роспуске совета по производству и совета по стратегии и политике при Белом доме, передает РИА Новости.
«Вместо того, чтобы подвергать давлению бизнесменов из совета по производству и форума по стратегии и политике, я распускаю оба. Спасибо всем!» — написал Трамп в своем микроблоге в Twitter.
Заявление последовало на фоне отставок ряда членов комитетов в ответ на слова Трампа о событиях в Шарлоттсвилле. Так, накануне о выходе объявил глава крупнейшей федерации профсоюзов в США AFL-CIO Ричард Трамка.