Ռուսական օդուժը Դեր Զորի մատույցներում ոչնչացրել է  ԻՊ-ի ավելի քան 200 զինյալ
Ռուսաստանի Օդատիեզերական ուժերի ավիացիան ոչնչացրել է «Իսլամական պետության»  զինյալների հերթական խոշոր ավտոշարասյունը, որը Դեր Զոր քաղաքի շրջան էր ուղևորվում Սիրիայում, հայտնում է «Интерфакс»-ը` հղում անելով ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը:
«Ռուսաստանի ՕՏՈՒ-ի ռմբակոծիչ և բանակային օդուժի կողմից ոչնչացվել է ավելի քան 20 ավտոմոբիլ՝ բարձր տրամաչափի սպառազինությամբ և ականանետներով,  նաև զրահատեխնիկա, ներառյալ` տանկեր: Ոչնչացվել են նաև  ավելի քան 200 զինյալ և զինամթերք փոխադրող մեծաբեռնատար ավտոմեքենաներ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշել են պաշտպանության նախարարությունում, սիրիական զորքերի և Ռուսաստանի ՕՏՈՒ-ի կողմից Ռաքքայի նահանգի հարավից և Հոմսի նահանգի արևմուտքից դուրս մղվող ԻՊ-ի ահաբեկիչները օգոստոսի ընթացքում փորձում են ուժերը կենտրոնացնել Դեր Զորի նահանգում:
«Դեր Զորի շրջանում ԻՊ-ի ջախջախումը կդառնա Սիրիայում միջազգային ահաբեկչական խմբավորման ռազմավարական պարտությունը»,- ընդգծել է Ռուսաստանի ռազմական գերատեսչությունը:

Авиация ВКС России уничтожила более 200 боевиков ИГ под Дейр-эз-Зором
Авиация ВКС России уничтожила очередную крупную колонну боевиков ИГ, направлявшуюся в район города Дейр-эз-Зор в Сирии, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на  Минобороны РФ.
«Бомбардировочной и армейской авиацией ВКС России уничтожено более 20 автомобилей высокой проходимости с крупнокалиберным вооружением и минометами, а также бронетехника, включая танки. Также уничтожено более 200 боевиков и большегрузные автомобили с боеприпасами», - говорится в сообщении.
Как отмечают в Минобороны, выдавливаемые сирийскими войсками и ВКС России с юга провинции Ракка и с запада провинции Хомс террористы ИГ в течение августа пытаются сконцентрировать силы в провинции Дейр-эз-Зор.
«Разгром ИГИЛ в районе Дейр-эз-Зор станет стратегическим поражением международной террористической группировки в Сирийской Арабской Республики», - подчеркивают в российском военном ведомстве.