Դոնի Ռոստովում հրդեհի հետևանքով զոհ կա
Դոնի Ռոստովի կենտրոնում մոլեգնած խոշոր հրդեհի վայրում փլվածքները հավաքելիս փրկարարները մարդու մարմին են հայտնաբերել, «Интерфакс» գործակալությանը հայտնել են Ռուսաստանի ԱԻՆ-ի Ռոստովի մարզի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Այնտեղ նշել են, որ զոհվածի անձը պարզվում Է: Հրդեհն սկսվել է երկուշաբթի ցերեկը Դոնի Ռոստովի պատմական կենտրոնի մասնավոր հատվածում: Այրվել են մոտ 10 հա քառակուսի մետր ընդհանուր մակերեսով բնակելի տներ: Կրակը ոչնչացրել է շուրջ 120 շինություն, որից 100-ը՝ բնակելի կառույցներ են: Տարածաշրջանում արտակարգ դրության ռեժիմ է գործում: Ներկայում բաց այրումը վերացված է, կատարվում է տարածքի ջրում և կոնստրուկցիաների հավաքում:
Բռնկման գոտուց տարհանվել Է 650 մարդ: Բժշկական օգնության է դիմել 58 մարդ, նրանցից 9-ը՝ հոսպիտալացվել է: Այսօր առավոտյան ժամերի դրությամբ ստացվել է 467 տուժածի դիմում: Նրանք բոլորը միանվագ նյութական օգնություն կստանան 20 հազար ռուբլու չափով: Ամբողջ ունեցվածքից զրկվածները կստանան 100 հազար ռուբլի, ծանր վերքեր ստացած անձինք՝ 400 հազար ռուբլի:

В результате крупного пожара в Ростове-на-Дону погиб человек
Спасатели при разборке завалов на месте пожара в центе Ростова-на-Дону обнаружили тело,  сообщили агентству «Интерфакс» в пресс-службе ГУ МЧС России по Ростовской области.
Там отметили, что личность погибшего устанавливается, сказал собеседник агентства. Пожар в частном секторе в Ростове-на-Дону начался в 12:52 накануне. Сгорели более 100 домов на площади 10 тыс. кв. метров. К настоящему времени открытое горение ликвидировано, ведется проливка территории и разборка конструкций. Из зоны возгорания эвакуированы 650 человек. За медицинской помощью обратились 58 человек, из них девять госпитализированы. К утру вторника получены заявления от 467 пострадавших. Все они получат единовременную матпомощь в размере 20 тыс. рублей. Полностью утратившие имущество получат 100 тыс. рублей, получившие тяжкий вред здоровью - 400 тыс. рублей.